Przygotowanie nóg i stóp do lata

Gładkie nogi w akcji

Lato to czas, w którym to właśnie nogi są eksponowane, nie można więc zapominać o nich podczas codziennej pielęgnacji. Co zrobić, by były gładkie i pięknie się prezentowały? Zadbaj o to, by były odpowiednio nawilżone. Nawilżający balsam wmasuj w skórę nóg po każdej kąpieli. Kolejną kwestią, którą trzeba się zająć jest depilacja – istnieje bardzo dużo sposobów na to, by samodzielnie wykonać ją w zaciszu własnego domu. Zestawy do depilacji woskiem sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na tym, by efektem gładkiej skóry cieszyć się na dłużej. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Twoje nogi są już w pełni gotowe do tego, by je eksponować!

Bosą stopą w stronę lata

Na szczególną uwagę zasługują stopy, dlatego warto odświeżyć pedicure. Również ten zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Przede wszystkim musisz pozbyć się stwardniałego naskórka. Aby to zrobić wymocz stopy w letniej wodzie i użyj pielęgnacyjnej tarki za pomocą której pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka. Zadbaj również o nawilżenie stóp – wmasuj w nie balsam nawilżający. Teraz możesz przejść do paznokci: obetnij je równo, nadaj im pożądany kształt pilnikiem. Nie zapomnij również o skórkach.Kolejny punkt, to pomalowanie paznokci lakierem. Warto wybrać lakiery OPI, które nie dość, że posiadają rozbudowaną gamę kolorystyczną, to dodatkowo cechują się dużą trwałością oraz dobrym kryciem. Tak przygotowane stopy będą bardzo dobrze prezentowały się w letnich sandałkach i japonkach.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 2 =