Jakie regały do magazynu wybrać?

Magazyn to miejsce, w którym nie powinno zabraknąć regałów i innych miejsc pozwalających przechowywać dane materiały, takich jak stojaki, szafy czy beczki i pojemniki magazynowe na materiały płynne. Ze względu na różny rodzaj magazynowanych substancji i materiałów, które często są niebezpieczne dla zdrowia, a także ogromnej ich ilości, niezbędne jest stosowanie się w magazynie do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Jednym z elementów bezpieczeństwa miejsca pracy jest wykorzystywanie w nim odpowiedniego ekwipunku.

Obecnie w magazynach najchętniej stosowany jest regał metalowy. Regały z metalu zbudowane są z metalowych rurek pustych w środku i zapewniają dużą wytrzymałość konstrukcji przy względnie niewielkim jej ciężarze. Pierwsza cecha pozwala składować na takim regale wiele nawet bardzo ciężkich materiałów, druga z kolei umożliwia przemieszczanie całych konstrukcji. Niektóre metalowe regały do magazynu zaopatrzone są w dodatkowe kółka znajdujące się u ich podnóża, które usprawniają ich przemieszczanie, inne z kolei są ich pozbawione i przeznaczone raczej do ustawienia w jednym, stałym miejscu. Jednym z ważniejszych plusów zastosowania w magazynach regałów metalowych jest dodatkowo ich stosunkowo słabe przewodnictwo ciepła. Jeżeli w magazynie wybuchnie pożar, rozprzestrzeni się on znacznie wolniej, niż w przypadku regałów drewnianych.

Podczas wybierania regałów magazynowych bardzo ważne jest też wzięcie pod uwagę całkowitej powierzchni magazynu i jego kształtu. Warto dobrać do niego regały o takiej wysokości całkowitej, wysokości półek i głębokości, która z jednej strony umożliwi składowanie różnorodnych materiałów, a z drugiej zapewni wygodę i komfort pracy, pozostawiając wystarczającą przestrzeń w magazynie do poruszania się pracowników i wózków transportowych.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =