Jakie funkcje mają współczesne maszyny do szycia?

Podstawowym elementem niezbędnym w każdym zakładzie krawieckim jest maszyna do szycia. Obecnie na rynku są dostępne przede wszystkim nowoczesne modele automatyczne (elektryczne lub komputerowe), które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne urządzenia mechaniczne. Nie tylko realizują one podstawowe zadania, ale też posiadają wiele specjalistycznych funkcji ułatwiających wykonywanie zaawansowanych czynności związanych z szyciem czy przerabianiem ubrań. Warta uwagi jest m.in. w pełni profesjonalna maszyna janome 990d.

Jeden sprzęt – liczne możliwości

Kluczową zaletą nowoczesnych maszyn do szycia jest bardzo szeroki zakres ściegów – nawet do 250-300 zróżnicowanych wersji (oczywiście w zależności od klasy sprzętu). Istotna oferowana przez nie funkcja to również precyzyjna regulacja długości oraz szerokości ściegów, zapobiegająca konieczności przerywania pracy w celu dostosowania do nowego materiału. W praktyce niezwykle przydatna okazuje się ponadto możliwość cerowania, pozwalająca na szybkie uporanie się z niewielkimi rozdarciami powstałymi na cienkich i grubych tkaninach, a także możliwość pikowania, czyli zszywania dwóch różnych materiałów przedzielonych elementem o właściwościach ocieplających.

Wiele profesjonalnych maszyn posiada też następujące funkcje:

– wszywania zamka błyskawicznego – jest to stosunkowo częsty rodzaj uszkodzenia odzieży

– szycia wstecznego – technikę tę stosuje się głównie do zabezpieczania ściegu i zmiany kierunku szycia

– automatycznego nawlekania igły – dzięki temu nie trzeba wytężać wzroku, co ma duże znaczenie w warunkach pracy wieczorową porą i przy kiepskim oświetleniu

– lustrzanego odbicia – funkcja nieoceniona w procesie wykonywania bardzo drobnych i symetrycznych wzorów

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =