Jak zadbać o włosy, aby były zdrowe i lśniące?

Włosy to jeden z najpiękniejszych atrybutów kobiety. Jednak utrzymanie ich zdrowych i lśniących nie jest łatwe. Musisz odpowiednio zadbać o swoje włosy, aby pozostały miękkie, gładkie i lśniące przez cały czas.

Dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji to podstawa

Dobra pielęgnacja włosów to kwestia wyboru odpowiednich produktów i właściwego ich stosowania. Jednak zanim tego dokonasz, musisz określić, jaki jest typ twoich włosów: wysoko-, nisko- czy średnioporowate? O tym, jak to rozpoznać możesz poczytać na blogu beardfactory.pl, na którym dostępne są liczne wskazówki pielęgnacyjne. Od tego zależeć będzie, jakie produkty najlepiej będą sprawdzać się na Twoich włosach.

Unikaj wysokich temperatur

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą jest bardzo ważna, ponieważ ciepło może uszkodzić otoczkę włosa, co może powodować rozdwajanie się końcówek i łamanie. Staraj się więc unikać stosowania prostownicy czy lokówki, a przed stylizacją za pomocą tego typu narzędzi używaj produktów termoochronnych, które zmniejszą szkodliwe skutki działania wysokiej temperatury.

Używaj odpowiedniej szczotki do włosów

Wybierz szczotkę z naturalnym włosiem, które zostało poddane specjalnej obróbce, aby zapobiec łamaniu się. Unikaj nylonowych lub metalowych szczotek, ponieważ mogą one naruszyć łuski włosów, a także powodować tarcie, które może prowadzić do ich łamania.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *