Kitesurfing – od czego zacząć swoją przygodę?

Kitesurfing jest jednym z najmłodszych sportów wodnych, który bardzo szybko zyskał ogromną rzeszę fanów. Ma wiele wspólnych cech z windsurfingiem, ale zamiast żaglem, deska napędzana jest specjalnym latawcem, który trzyma się w dłoniach podczas pływania. Ten sport jest okazją do przeżycia niesamowitej przygody i przysparza wielu pozytywnych emocji. Wbrew pozorom nauka kitesurfingu nie jest bardzo trudna.

Jak nauczyć się kitesurfingu?

Naukę kitesurfingu należy rozpocząć pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora. Takie lekcje dają pewność, że poprawnie opanujemy pływanie na desce i poznamy wszystkie zasady bezpieczeństwa. W wielu miejscowościach nad polskim morzem działają szkoły, które specjalizują się właśnie w nauce kitesurfingu. Pierwsze zajęcia obejmują przede wszystkim wiedzę teoretyczną, która jest niezbędna do tego, aby można było bezpiecznie stanąć na desce. Ćwiczenia praktyczne rozpoczynają się od nauki prawidłowego trzymania latawca oraz utrzymania właściwej postawy, która umożliwi utrzymanie się na desce oraz pływanie na niej. Wszystko to odbywa się przy brzegu. Dopiero, gdy w ocenie instruktora kursant zdobędzie te umiejętności może wypuścić go na otwarty akwen. Zazwyczaj kursanci mogą wybierać pomiędzy zajęciami prowadzonymi w większych grupach lub indywidualnym. Podczas całego kursu nad bezpieczeństwem uczestników czuwają doświadczeni instruktorzy, którzy w razie potrzeby gotowi są do niesienia pomocy. Kitesurfing to doskonały sposób na aktywne spędzenia czasu nad wodą.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *