Kontenery samowyładowcze – sprawny transport i rozładunek

Kontenery samowyładowcze wykorzystywane są w transporcie i wyładunku różnego typu towarów. Można w ich wnętrzu przechowywać towary sypkie, drobnicowe, a także wyroby większych gabarytów. Często wykorzystywane są w transporcie materiałów budowlanych oraz odpadów typu przemysłowego – złomu, tworzyw sztucznych, wiórków. 

Obsługa kontenera samowyładowczego 

Kontenery są niezwykle proste w obsłudze. W ich konstrukcji znajduje się specjalna sprężyna, odpowiedzialna za samoczynne otwieranie i zamykanie pokrywy. Po dotknięciu płytki znajdującej się u podstawy kontenera, jego pokrywa uchyla się. Z kolei gdy widły kierują się do tyłu, pokrywa zamyka się. 

Ten prosty mechanizm okazał się wielce przydatny – pozwala na załadunek i rozładunek bez potrzeby opuszczania kabiny kierowcy lub wózka. Dodatkową ważną funkcją jest możliwość wywrotu, uruchamiana poprzez pociągnięcie specjalnego uchwytu. 

Jakie kontenery samowyładowcze wybrać? 

Kontener samowyładowczy to urządzenie dostępne w wielu wersjach i modelach. Kluczowy jest wybór rozmiaru kontenera, który powinien odpowiadać zamierzonemu sposobowi jego wykorzystania. Najczęściej wybierane modele mają pojemność na poziomie: 150 – 300 – 600 – 900 – 1600 – 2000 – 3000 litrów.

Standardowo kontenery samowyładowcze są dostępne w niebieskiej wersji kolorystycznej; rzadziej wybór pada na kontenery pomarańczowe, brązowe, żółte, czerwone, białe, czarne, zielone lub szare. Warto wybierać kontener, który będzie pasował nie tylko do ilości wyrzucanych śmieci, ale również do swojego otoczenia.

Masz też możliwość wyboru wersji wyposażonej w kółka, ułatwiające przesuwanie i transport kontenerów, jak również standardowych modeli pozbawionych tych elementów.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *