Jakie czynniki mają wpływ na wartość nieruchomości?

Kupując nieruchomość możemy zauważyć dużą rozbieżność pomiędzy cenami na rynku. Posiadłości wydają się wyglądać tak samo, ale to są jedynie pozory. Istnieją czynniki, które potrafią mocno wpłynąć na ostateczne koszty zakupu. Poznanie ich jest szczególnie ważne, gdy decydujemy się na sprzedaż lub wynajem swojej nieruchomości. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować najlepszą opcję zarówno dla klienta, jak i dla siebie. 

Lokalizacja ma znaczenie

Lokalizacja to podstawowy czynnik warunkujący cenę nieruchomości. Nawet i identyczne lokale będą znacząco różniły się ceną, jeśli ich lokalizacja jest inna. W centrum dużych miast musimy liczyć się z wyższymi kosztami, które mogą osiągać nawet kilka tysięcy za metr kwadratowy. Ceny mieszkań różnią się w zależności od piętra w budynku. Najdroższe są te na pierwszym i drugim piętrze, gdzie łatwo wejść – nawet bez windy, ale jednocześnie nie są obarczone wysokim ryzykiem włamania. Dodatkowym aspektem jest otaczająca budynek infrastruktura. Rozwinięte otoczenie, obecność szkół czy sklepów sprawia, że nieruchomość staje się atrakcyjniejsza, a co za tym idzie – jest droższa.

Jak prawidłowo określić wartość nieruchomości?

Na początku dobrze jest zrobić wstępne rozeznanie wśród nieruchomości podobnych. Warto sprawdzić rok budowy, ostatniego remontu, ponieważ te dane dają nam wgląd w ogólny stan mieszkania. Dopiero potem należy zastanowić się nad otoczeniem i lokalizacją. Dokładne określenie cen nie jest jednak łatwe i warto zasięgnąć rady u specjalistów, których znajdziemy chociażby za pośrednictwem witryny https://www.peritia-wycena.com.pl/. Na pewno fachowo oszacują oni cenę nieruchomości, co pozwoli na sprawniejsze dogadanie się z potencjalnymi chętnymi.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *