Co zabrać ze sobą w plecaku na daleką podróż?

Pakując się na wczasy all inclusive, najczęściej bierzemy kilka strojów, które codziennie będziemy zmieniać. Ale już zbierając się w dalszą podróż, która będzie wymagać od nas zmiany noclegów czy przemieszczania się między punktami, warto bardziej rozsądnie podejść do pakowania. Są rzeczy, które musimy wziąć zarówno na kilkudniowe wczasy, jak i półroczną podróż po świecie. Co warto spakować do bagażu?

Podróż z plecakiem — spakuj tyle, ile możesz unieść

Najważniejszą zasadą pakowania rzeczy do plecaka, zarówno na krótki, jak i na długi wyjazd, jest jego waga. Im więcej rzeczy włożymy, tym będzie cięższy i po prostu trudniej nam będzie go unieść. Jest to niekomfortowe, zwłaszcza gdy będziemy dużo chodzić z założonym na ramiona plecakiem czy też korzystać z publicznego transportu do przemieszczania się. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie minimalnej ilości rzeczy, których na pewno będziemy używać.

Zawsze trzeba zabrać koszulki, takie jak https://www.apetytnaswiat.pl/kategoria-produktu/koszulki/koszulki-damskie/, a także jedną cieplejszą rzecz, jak bluzę czy sweter, kurtkę przeciwdeszczową, wygodne, elastyczne spodnie, ale i dżinsy, które można wystylizować bardziej elegancko. Przydatna może być też lekka sukienka, którą ubierzemy, gdy będzie gorąco lub gdy będziemy chcieli gdzieś wyjść wieczorem. A jakie wziąć buty? Wygodne! Najlepiej sportowe lub do trekkingu – jeśli planujemy dużo chodzić. Ale warto też mieć klapki, które mogą być kapciami, butami pod prysznic czy obuwiem na upał.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *