Manicure hybrydowy – wykonanie krok po kroku

Zabiegi pielęgnacyjne paznokci są najczęściej wybierane przez kobiety. Zadbane dłonie są bowiem oznaką zdrowia i pomagają podnieść pewność siebie wśród innych. Zwykle panie stawiają na tradycyjny manicure, ale w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Jego zaletami są jeszcze lepsze wzmocnienie paznokci, a także trwałość efektów, które mogą utrzymywać się nawet przez wiele tygodni. Aby jednak rzeczywiście tak było, hybryda musi zostać odpowiednio wykonana. Jak zrobić to prawidłowo?

O czym pamiętać wykonując manicure hybrydowy?

Na samym początku trzeba pamiętać, że do wykonania takiego manicure będzie potrzebne stosowne zaopatrzenie. Należy posiadać przede wszystkim tzw. metalowe kopytko, pilnik, blok polerski, waciki, lampę UV do naświetlania, a także bazę i lakier hybrydowy. Jeżeli chodzi o te ostatnie to można zaufać chociażby kosmetykom NeoNail, odznaczających się wysoką jakością. Samo wykonanie manicure trzeba zacząć od odsunięcia skórek za pomocą kopytka. Trzeba zrobić to delikatnie, aby nie uszkodzić skóry wokół paznokci. Następnie nadaje się odpowiedni kształt paznokciom z użyciem pilnika oraz ściera ich płytkę, po to by była bardziej matowa. Dzięki temu lakier lepiej do niej przylgnie. Po tych czynnościach nakłada się bazę hybrydową i utwardza ją pod światłem lampy, najlepiej według wskazówek producenta. Na końcu wystarczy nałożyć lakier i również utwardzić go w lampie UV, a chcąc uzyskać głęboki kolor zrobić to ponownie tworząc dwie warstwy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *