Produkcja paliwa alternatywnego – jak to się robi?

Gospodarka odpadami to szerokie zagadnienie, które w obecnej sytuacji nabiera szczególnego znaczenia. Prawidłowe zarządzanie nimi pozwala skutecznie recyklingować, utylizować i przetwarzać różnego rodzaju odpady, dzięki czemu można je bezpiecznie wykorzystać w nowej postaci lub bez szkody dla środowiska utylizować. Jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami – Mazowieckie jest jednym z województw, na terenie którego działa wiele firm zajmujących się właśnie tym obszarem. Wśród oferowanych usług znajduje się między innymi produkcja paliwa alternatywnego.

Czym jest RDF?

RDF to paliwo produkowane w procesie odzysku odpadów, które cechują się wysoką wartością opałową. W tej grupie znajdują się między innymi tworzywa, takie jak przetworzone, palne i rozdrobnione odpady o jednolitej strukturze, które otrzymywane są z tworzyw sztucznych, papieru, folii i drewna. Produkcja paliwa pozwala skutecznie ograniczyć powierzchnię składowanych odpadów, a także zredukować zanieczyszczenia środowiska i emisję CO2. Może być również alternatywą dla węgla kamiennego i mazutu, a jego dodatkową zaletą jest całkowity brak siarki. W ten sposób fabryki i inne obiekty, które spalają RDF, nie emitują siarki do atmosfery.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *