Montaż przydomowej oczyszczalni

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to w zasadzie jedyne opłacalne rozwiązanie dla domów znajdujących się w dalekiej odległości od siebie i dla których prowadzenie zbiorczej kanalizacji sanitarnej byłoby zbyt kosztowne. To także nowoczesna alternatywa dla szamba.

A jednak „budowa oczyszczalni” brzmi jak wielkie wyzwanie i wiele osób obawia się nie tylko o koszty, ale też o sam proces. W tym artykule przybliżymy problem, by przekonać Państwa, że nie taka oczyszczalnia straszna, jak ją malują i że osoby o zmyśle technicznym i dysponujące odpowiednimi narzędziami mogą zamontować przydomową oczyszczalnię samodzielnie.
Dobrą wiadomością jest też to, że w większości wypadków nie musimy mieć pozwolenia na jej budowę!

Prace zaczynają się od wykopania odpowiedniej głębokości dołu.Tam osadzamy rury kanalizacyjne oraz zbiornik lub zbiorniki (jeśli decydujemy się na ekologiczne oczyszczalnie przydomowe.) W przypadku oczyszczalni z osadem czynnym lub biologicznym montaż reaktora jest czynnością analogiczną do montażu osadnika wstępnego. Zbiornik podczas prac dobrze wypełnić wodą, by nie uległ uszkodzeniu.

Po wypoziomowaniu można podłączyć instalację ściekową.
Ważnym elementem jest studzienka rozdzielcza, która „segreguje” ścieki. Rury powinny być ułożone w taki sposób, by oczyszczona woda mogła być odprowadzona grawitacyjnie.

Należy zapoznać się także z wymogami dotyczącymi odległości budowanej oczyszczalni od budynków mieszkalnych, kabli elektrycznych, drzew i krzewów, telekomunikacyjnych czy granic działki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są zalety treningu personalnego?
Jakie są zalety treningu personalnego?
  Ćwiczenia z trenerem personalnym mają wiele zalet i pozwalają szybciej osiągnąć upragniony efekt, niż ćwiczenia w grupie. Trening personalny […]
Stwórz własny, precyzyjny digital marketing – poznaj remarketing!
Stwórz własny, precyzyjny digital marketing – poznaj remarketing!
Remarketing to fundament, których jest wiele, wszystkie jednak składają się na efektywny digital marketing. Wyświetlaj reklamy dla osób najistotniejszych dla […]
Gdzie można odbyć szkolenia HACCP?
Gdzie można odbyć szkolenia HACCP?
Szkolenie HACCP nauczy Cię, jak ułożyć plan i jak wprowadzić go w życie. Na początku może to być trudne i […]