Montaż przydomowej oczyszczalni

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to w zasadzie jedyne opłacalne rozwiązanie dla domów znajdujących się w dalekiej odległości od siebie i dla których prowadzenie zbiorczej kanalizacji sanitarnej byłoby zbyt kosztowne. To także nowoczesna alternatywa dla szamba.

A jednak „budowa oczyszczalni” brzmi jak wielkie wyzwanie i wiele osób obawia się nie tylko o koszty, ale też o sam proces. W tym artykule przybliżymy problem, by przekonać Państwa, że nie taka oczyszczalnia straszna, jak ją malują i że osoby o zmyśle technicznym i dysponujące odpowiednimi narzędziami mogą zamontować przydomową oczyszczalnię samodzielnie.
Dobrą wiadomością jest też to, że w większości wypadków nie musimy mieć pozwolenia na jej budowę!

Prace zaczynają się od wykopania odpowiedniej głębokości dołu.Tam osadzamy rury kanalizacyjne oraz zbiornik lub zbiorniki (jeśli decydujemy się na ekologiczne oczyszczalnie przydomowe.) W przypadku oczyszczalni z osadem czynnym lub biologicznym montaż reaktora jest czynnością analogiczną do montażu osadnika wstępnego. Zbiornik podczas prac dobrze wypełnić wodą, by nie uległ uszkodzeniu.

Po wypoziomowaniu można podłączyć instalację ściekową.
Ważnym elementem jest studzienka rozdzielcza, która „segreguje” ścieki. Rury powinny być ułożone w taki sposób, by oczyszczona woda mogła być odprowadzona grawitacyjnie.

Należy zapoznać się także z wymogami dotyczącymi odległości budowanej oczyszczalni od budynków mieszkalnych, kabli elektrycznych, drzew i krzewów, telekomunikacyjnych czy granic działki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Własna firma – czym wyróżnić się na tle konkurencji
Własna firma – czym wyróżnić się na tle konkurencji
W dzisiejszych czasach nie potrzeba wiele, by założyć firmę. Jeśli tylko mamy dobry pomysł, a bank przyzna nam odpowiednio wysoki […]
Co powinno znaleźć się w zbilansowanej diecie?
Co powinno znaleźć się w zbilansowanej diecie?
Jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia jest tzw. zbilansowana dieta. Polega ona na dostarczaniu do organizmu przede wszystkim takich […]
Dlaczego urządzenia elektroniczne posiadają plomby zabezpieczające?
Dlaczego urządzenia elektroniczne posiadają plomby zabezpieczające?
Realizacja gwarancji na części elektroniczne wymaga, by użytkownik nie ingerował w nie wewnętrznie. Mowa tutaj o takich czynnościach jak wykonywanie […]