Na czym polega usługa skupu aut i jakie czynności należy wypełnić?

Do skupu aut udajemy się zazwyczaj wtedy, gdy chcemy pozbyć się starego, zepsutego lub powypadkowego samochodu. Właściciel skupu, po spełnieniu określonych warunków, może nam zaproponować nawet zwrot pieniędzy. Zysk nie jest z pewnością zbyt duży, ale zawsze wzbogaca nas przynajmniej o kilkaset złotych, w niektórych przypadkach nawet kilka tysięcy. Jakie należy spełnić formalności?

Etapy sprzedaży

Po umówieniu się na rozmowę z właścicielem i wypełnieniu formularza, należy dostarczyć niezbędne dokumenty, w tym takie jak: dowód osobisty, dowód rejestracyjny, aktualne ubezpieczenie OC oraz kartę pojazdy. Jeśli samochód ma też współwłaściciela, konieczne jest jego oświadczenie, jeśli nie może uczestniczyć w spotkaniu osobiście. Należy też zabrać ze sobą kluczyki. Na miejscu rzeczoznawca lub inna oddelegowana do tego celu osoba dokona oceny stanu wizualnego i technicznego pojazdu, który zadecyduje o wycenie pojazdu i kwocie, jaką uzyska jego obecny właściciel. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy, która kończy transakcję. Jeśli chcemy się dowiedzieć więcej o zasadach sprzedaży samochodu i niezbędnych formalnościach to powinniśmy zaczerpnąć informacji ze strony jednego z przedstawicieli na rynku, jak np. https://cargryf.pl/skup-aut/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *