Pierwsza firma? Musisz przeczytać te porady!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób chce założyć własną firmę. Ale nie jest to łatwe. Trzeba mieć dużo pieniędzy i wiedzieć, jak prowadzić biznes. Ale jest alternatywa: zacząć od małej firmy. W tym artykule dowiesz się jak założyć mały biznes z niewielką ilością pieniędzy.

Wybierz niszę

Jeśli chcesz założyć małą firmę, musisz wybrać niszę. Nisza to obszar zainteresowania, z którym chcesz pracować. Na przykład, jeśli interesujesz się modą, twoją niszą może być odzież damska. Jeśli kochasz zwierzęta, to możliwe, że twoją niszą byłyby produkty i usługi związane z pielęgnacją zwierząt domowych.

Wybierz charakter prawny

Po wybraniu niszy, należy wybrać charakter prawny dla swojego biznesu. Istnieją dwa rodzaje firm: jednoosobowa działalność gospodarcza i korporacja. Firma jednoosobowa to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie małej firmy, ponieważ jest mniej wymagań. W tym typie firmy wszystkie zyski trafiają bezpośrednio do właściciela i zgłasza on swoje dochody na osobistej deklaracji podatkowej.

Kup tylko niezbędne rzeczy

Kiedy już zdecydujesz się na charakter prawny, powinieneś kupić tylko to, co najważniejsze. Potrzebny będzie komputer, drukarka, pieczątki kieszonkowe, faks i telefon. „Nie kupuj drogiego sprzętu. Kup coś, co spełni swoje zadanie” – mówi Jacqueline Whitmore z The Money Maven.

Skup się na sprzedaży

Kiedy zaczynasz biznes, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest skupienie się na sprzedaży. Oznacza to skontaktowanie się z klientami, przyjaciółmi i członkami rodziny i zapytanie ich, czy potrzebują twoich usług. Możesz również reklamować się w lokalnych gazetach lub w Internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe wyżywienie dla koni
Podstawowe wyżywienie dla koni
Konie to majestatyczne zwierzęta, które dzięki swojemu pięknemu wyglądowi i użyteczności zdobyły sobie rzesze miłośników na całym świecie. Jednak aby […]
Nowoczesne zabawki, które zachwycą Twoją pociechę
Nowoczesne zabawki, które zachwycą Twoją pociechę
Szukasz zabawek, które naprawdę zrobią wrażenie na Twoim dziecku? Nie będzie to łatwe zadanie, w końcu w dobie smartfonów i […]
Jak powstają swojskie wędliny?
Jak powstają swojskie wędliny?
Peklowanie to proces, który wykorzystuje sól, azotyny, cukier i czas, aby rozbić strukturę białek w mięsie. Dzięki temu zatrzymują one […]