Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze pojemnika na szambo?

Każdy inwestor musi zmierzyć się z dylematem, w jaki sposób odprowadzać ścieki. Niestety kanalizacja jest bardzo droga i nie zawsze istnieje możliwość podpięcia się do sieci. Wówczas rozwiązaniem jest szambo, lub przydomowa oczyszczalnia ścieków. Istnieje wiele ofert dotyczących zakupu zbiorników na zanieczyszczenia. Różnią się one od siebie wieloma parametrami.

Jak dobrać odpowiedni zbiornik na szambo?

W pierwszej kolejności ustalamy potrzebną wielkość pojemnika zbiorczego na ścieki. Zakładamy, że jedna osoba zużywa 150 litrów wody na dzień, a szambo powinno być opróżniane raz na około dwa tygodnie. Na tej podstawie obliczamy potrzebną wielkość pojemnika. Kolejnym, i w zasadzie najważniejszym parametrem zbiornika jest jego szczelność jak w pojemnikach  dostępnych na http://eko-lux.com/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-szczecin. Ważna jest również gwarancja producenta potwierdzająca omawianą szczelność. W ten sposób klient ma pewność bezpiecznego i komfortowego użytkowania. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zbiorniki muszą być lekkie. Ułatwia to w znacznym stopniu transport i montaż, co obniży koszty całej inwestycji.

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na szambo, czy na nowocześniejsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie, to użyte materiały muszą być trwałe i wytrzymałe na działanie czynników środowiskowych. na takie musimy zwracać uwagę, jeżeli interesuje nas przydomowa oczyszczalnia ścieków Lublin to miasto , w którym dostępne są zbiorniki w wersjach jedno, dwu i trzykomorowych. Występują również zbiorniki betonowe i z żelbetonu, ale coraz częściej są one wypierane z rynku przez te z tworzyw sztucznych. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =