Nowoczesna kontrola dostępu bibinet dla uczelni

Od wielu lat dąży się do tego, by placówkom naukowym zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. Poszukuje się rozwiązań, które są niezawodne, łatwe w obsłudze, bardzo funkcjonalne, a przy tym niezwykle dyskretne. Specyfika uczelni wymaga, by kontrola dostępu była również niezwykle elastyczna – inne uprawnienia powinny posiadać osoby zatrudnione w danej placówce, kadra naukowa oraz studenci. System bibinet umożliwia wygodne zarządzanie dostępem do określonych budynków, stref czy pomieszczeń w różnych dniach i godzinach.

Gdzie i w jaki sposób może działać kontrola dostępu na uczelni?

System monitorowania dostępu sprawdzi się zarówno w małych, prywatnych uczelniach, jak i największych placówkach. Może zabezpieczać wejścia główne do budynków, poszczególne sale, domy studenckie, hale sportowe, biblioteki, stołówki, pomieszczenia dla pracowników czy biblioteki. Rozwiązanie to w doskonały sposób uzupełnia systemy alarmowe, przeciwpożarowe czy ewakuacyjne. Skutecznie zabezpieczy obiekt przed włamaniem, kradzieżą oraz nieuprawnionym dostępem do wrażliwych danych.

System bibinet dla uczelni działa w oparciu o nowoczesne oprogramowanie i czytniki połączone z komputerem. By uzyskać dostęp do danego obszaru należy przyłożyć do czytnika identyfikator. Może być to karta, brelok lub np. legitymacja studencka. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. W wygodny sposób ogranicza się np. dostęp danych grup studentów do sal laboratoryjnych czy pomieszczeń służbowych. System można komfortowo rozbudowywać, rozszerzając jego funkcjonalność na nowe wydziały, budynki i sale.

Jakie zalety ma system kontroli dostępu na uczelni?

Jego największym atutem jest przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo. Ważna jest również wygoda. Elektroniczna kontrola dostępu nie wymaga zapamiętywania skomplikowanych kodów czy wykorzystywania niepraktycznych kluczy. Działa o wiele skuteczniej od tradycyjnych drzwi z zamkami. Znacznie zwiększa wydajność, pozwalając jednocześnie obniżyć koszty. Nie jest potrzebny skomplikowany system ochrony, rozbudowany monitoring czy dodatkowe stanowisko stróża w każdym budynku.

Technologia bibinet w znacznym stopniu ułatwia zarządzanie nawet największymi placówkami. Odpowiednio zmodernizowana pozwala również na bieżące śledzenie czasu pracy zatrudnionych na uczelni osób. Można wygodnie monitorować każde wejście i wyjście z budynków, otrzymując czytelne raporty, na podstawie których wdraża się działania, prowadzące do zwiększenia wydajności pracowników. To kompleksowe rozwiązanie, sprawdzające się w każdej uczelni.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 1 =