Najnowsze trendy w dekorowaniu wnętrz

Urządzanie wnętrz podlega trendom. Styl skandynawski, choć nadal popularny, ustępuje już miejsca chabby chic czy też wersji eklektycznej, którą tworzy się z połączenia wielu różnych stylizacji. Eklektyczna stylizacja wnętrza jest tak popularna, ponieważ można ją spersonalizować, a do tego nie trzeba się ściśle trzymać wielu reguł. Oprócz jednej: mieszaj meble z różnych stylistyk i używaj różnych kolorów. Jednakże obecnie coraz silniej widać trend powrotu do natury. Jak to może wyglądać?

Natura jest w modzie

Najłatwiej nawiązać do tego trendu przez zawieszenie plakatów. Bez trudu można znaleźć takie z cytatami (ich przykład można zobaczyć na https://scandiposter.pl/plakaty-na-zamowienie-dekoracyjne/plakaty-napisy/cytaty. Coraz większą popularnością cieszą się plakaty przedstawiające naturę, krajobrazy, takie jak https://scandiposter.pl/plakaty-na-zamowienie-dekoracyjne/plakaty-natura/plakaty-z-krajobrazami/. Ich zaletą jest to, że doskonale wpisują się w zasadzie w każde pomieszczenie.

Jednak gdzie powiesić taki plakat? Przede wszystkim nie trzeba wieszać samego plakatu. Niektóre sprzedawane są w antyramach, ale można też oprawić je samodzielnie. Dzięki temu można lepiej dopasować je do wnętrza.
Przykładowo plakat z dużymi zielonymi liśćmi na białym tle, oprawiony w dekoracyjną ramę w kolorze złotym będzie pasował zarówno do neutralnego, klasycznego wnętrza, jak i bardzo kobiecego pokoju w stylu glamour.

Remontując sypialnię, część ściany, do wysokości zagłówka łóżka warto wyłożyć tymi samymi panelami lub deskami co podłogę, a nad nimi powiesić plakaty przedstawiające las czy dzikie życie w lesie. W ten sposób drewno i krajobraz ładnie się połączą. Plusem takiej aranżacji jest też brak konieczności inwestowania w łóżko z wezgłowiem. Można po prostu kupić proste łóżko i dodać do niego tylko dużo poduszek.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + 10 =