Najpopularniejsze smartfony 2019

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak co roku tradycji musi stać się zadość i w okolicy września najwięksi światowi producenci smartfonów wypuszczają na rynek nową paletę swoich urządzeń wraz z flagowcami, których zadaniem jest zdobycie uznania w oczach konsumentów, portali branżowych, a także prywatnych przedsiębiorstw. Konkretny model musi posiadać na tyle produktywny procesor, aby najnowsze aplikacje działały na nim bez zacinania, a klient mógł wykonywać na nim kilka operacji jednocześnie. Nie bez znaczenia jest design, dla wielu najbardziej istotny przy pierwszym wizualnym kontakcie ze smartfonem. Kolejny istotny element, to konkurencyjny aparat i możliwość nagrywania w 4K. Jeśli chodzi o innowacyjne rozwiązania, to na pewno mowa o skanerze twarzy oraz ładowaniu indukcyjnym. Składając wcześniej wymienione elementy w jedną całość, uzyskuje się urządzenie pożądane przez miliony, jednakże jakie modele są najpopularniejszymi smartfonami 2019 roku? Jakie funkcje najbardziej przyciągają uwagę? Jakie nowe rozwiązania wprowadzili konkretni producenci?

Samsung Galaxy S10

Niemal bezramkowy ekran, 6,1 cala, który został wycięty laserowo. Technologia AMOLED oraz czytnik linii papilarnych, który zapewnia, że wszystkie dane zawarte na urządzeniu nie dostaną się w niepowołane ręce. Ultraszerokokątne obiektywy o polu widzenia 123 stopni, to gwarancja wykonania perfekcyjnych zdjęć i autoportretów. Za pomocą Galaxy S10 konsument uchwyci najpiękniejsze momenty, urodziny, czy to spotkania rodzinne. Autosugestia oferowana przez aparat, dotycząca kompozycji oraz ustawień do konkretnego ujęcia pozwoli wykonać ujęcie perfekcyjne pod każdym względem. Model ten może pochwalić się technologią PowerShare, która umożliwia dzielić energię z baterii z innymi urządzeniami. Dla osób wykorzystujących ładowanie bezprzewodowe wprowadzono funkcję szybkiego ładowania 2.0. Dzięki temu smartfon jest niemal zawsze gotowy do pracy, a klient nie musi być ciągle przywiązany do tradycyjnych rozwiązań w postaci zwykłej ładowarki.

Samsung Galaxy S10+

Na pierwszy rzut oka z pewnością uwagę przykuwa wyświetlacz super AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Dla użytkownika oznacza to wierną reprodukcję barw, mniejszą odblaskowość wraz z cieplejszym punktem bieli. Szklany przód oraz tył pozwala odnieść wrażenie, że model ten jest produktem dedykowanym jako flagowiec. Cała konstrukcja wykazuje się odpornością na wodę i pył, spełniając przy tym normę IP68. Pomimo dużego ekranu S10+ jest smarfonem ważącym zaledwie 175g. Komfort posługiwania się tym modelem jest niezaprzeczalny, a smartfony samsung od dawien dawna znajdują się w czołówce najlepszych urządzeń mobilnych. Skupiając się czysto technicznie na powyższym produkcie, należy zwrócić uwagę na procesor Exynos 9820, wspierany 8 GB RAM, z dostępną pamięcią podręczną w postaci 128 giga. Aby w kilku słowach podsumować ten model, wystarczy powiedzieć, że jest on fantastycznie wykonany, posiada konkurencyjne parametry, a jego aparat pozwala wykonywać niesamowite kompozycje zdjęć, autoportretów oraz tworzyć filmy w jakości 4K.

Samsung Galaxy S10e

Urządzenie z pewnością zyska w oczach konsumentów, którzy preferują smartfony o mniejszych gabarytach. Ekran o przekątnej 5,8 cala, AMOLED, otrzymywana jakość full hd, co ma wpływ na zagęszczenie pikseli na cal w stosunku 435 ppi. Samsung Galaxy S10e to urządzenie z tym samym procesorem co S10+, lecz dla odmiany z 6 GB RAM. Co ciekawe mniejsza ilość RAM w żaden sposób nie wpływa na mniej komfortowe użytkowanie smartfona. Modeli telefonów komórkowych można wymieniać bez końca, dlatego też najważniejsza funkcjonalność poszczególnego urządzenia to przede wszystkim płynne działania, wielozadaniowość, w przeciwnym wypadku nie ma mowy o sukcesywnej sprzedaży i większym zainteresowaniu. Samsung S10e posiada także hybrydowy dual sim, co oznacza, że konsument instaluje dwie karty nanoSIM lub nanoSIM wraz z microSD. Pamięć telefonu można rozszerzyć do łącznych rozmiarów 128 giga — jak na ten moment jest to duża przestrzeń przechowywania danych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gruntowe pompy ciepła – kiedy warto o nich pomyśleć?
Gruntowe pompy ciepła – kiedy warto o nich pomyśleć?
Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swojego domu za pomocą gruntowej pompy ciepła. Jest to […]
Podział łożysk
Podział łożysk
Łożyska to elementy, które odgrywają ważną rolę w wielu urządzeniach i maszynach – zarówno całkiem prostych, jak i zaawansowanych konstrukcyjnie. […]
Co wpływa na jakość wentylacji powietrza?
Co wpływa na jakość wentylacji powietrza?
W wielu domach instalujemy dziś system rekuperacji, oparty na wentylacji nawiewno-wywiewnej. Zarówno powietrze zużyte jest mechanicznie usuwane poza budynek, jak […]