Zawory – ich rodzaje i charakterystyka

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory są jednym z najważniejszych elementów w podgrzewaczu wody. Służą do kontroli przepływu ciepłej wody ze zbiornika do innych części domu, w tym kranów i pryszniców.

Zawory można podzielić na kilka rodzajów:

Zawory kulowe

Zawory te wykorzystują mechanizm w kształcie kuli, który obraca się, aby kontrolować przepływ wody. Zawory kulowe są zwykle spotykane na zbiornikach z gorącą wodą, ale mogą być również zainstalowane w innych miejscach, gdzie potrzebna jest woda.

Zawory grzybkowe

Zawór kulisty wykorzystuje płaski dysk z otworami w nim, który pozwala na przepływ wody, gdy dysk nie jest umieszczony bezpośrednio nad otworem. Ten typ zaworu jest powszechnie stosowany na rurach miedzianych, chociaż może być również zainstalowany na rurach PCV.

Zawory bramowe

Zawory bramowe wykorzystują okrągły element zwany kołem bramowym, który otwiera się i zamyka po przekręceniu uchwytu lub pociągnięciu za przymocowaną do niego dźwignię. Zasuwy są zwykle instalowane na liniach zasilających od podgrzewacza wody do zlewów i pryszniców.

Zawory wydechowe

W większości silników zawory wydechowe znajdują się w głowicy cylindra i są obsługiwane bezpośrednio przez dźwigienki zaworowe. Gniazda zaworów nie są narażone na ciśnienie spalania, więc nie wymagają obróbki cieplnej przed zapłonem. Z tego powodu mogą być wykonane z miękkiego metalu, takiego jak żeliwo lub stop aluminium. Mają też zwykle małą średnicę, aby mogły być szybko przesuwane przez wałek rozrządu. Osoby zainteresowane ich zakupem, mogą się udać na stronę sklepu https://www.esilniki24.pl/pl/50-zawory-ssace-i-wydechowe i nabyć je w rozsądnej cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w zbilansowanej diecie?
Co powinno znaleźć się w zbilansowanej diecie?
Jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia jest tzw. zbilansowana dieta. Polega ona na dostarczaniu do organizmu przede wszystkim takich […]
Dlaczego warto się zdecydować na kupno sztucznych roślin do domu?
Dlaczego warto się zdecydować na kupno sztucznych roślin do domu?
Większość z nas uwielbia mieć w swoim domu, ponieważ roślinność daje nam poczucie bycia bliżej natury, ale też dużo roślin […]
Montaż przydomowej oczyszczalni
Montaż przydomowej oczyszczalni
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to w zasadzie jedyne opłacalne rozwiązanie dla domów znajdujących się w dalekiej odległości od siebie i dla […]