Okna aluminiowe i plastikowe – podstawowe różnice

Jedną z kluczowych decyzji, jaką należy podjąć podczas budowy budynku mieszkalnego, jest wybór rodzaju stolarki okiennej. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się okna plastikowe, rzadziej natomiast spotyka się profile wykonane z aluminium. Czym różnią się obydwa rozwiązania? Podstawową zaletą okien z PCV, w porównaniu do konstrukcji aluminiowych, jest korzystniejsza cena oraz bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Niestety stolarka plastikowa nie cechuje się tak wysokim stopniem wytrzymałości jak aluminiowa i z tego powodu nie znajduje ona zastosowania w przypadku wielkowymiarowych przeszkleń. Z kolei ta druga wygląda znacznie bardziej surowo i jest zimniejsza w dotyku. Jeżeli chodzi o okna aluminiowe Poznań, podobnie jak inne duże miasta, posiada na swoim terenie wiele firm oferujących ten typ stolarki.

Jakie okna lepiej sprawdzą się w domach prywatnych?

O ile profile aluminiowe doskonale nadają się do oszklenia fasad biurowców, hoteli i innych budynków użyteczności publicznej, gdzie wymagana jest silna konstrukcja, to w przypadku domów jednorodzinnych lepszym rozwiązaniem będą niewątpliwie okna PCV. Przemawiają za tym nie tylko względy ekonomiczne i techniczne. Liczy się również spory potencjał jeśli chodzi o kolorystykę obramowania oraz dostępność od ręki profili o standardowych wymiarach. Dla klientów preferujących okna plastikowe Poznań stwarza szerokie możliwości wyboru wysokiej jakości produktów, dzięki istnieniu w mieście licznych producentów tego rodzaju stolarki okiennej.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 17 =