Podstawowe wyposażenie każdej kuchni – o czym nie można zapomnieć?

Praca w kuchni nie musi być uciążliwym obowiązkiem. Jak w każdej pracy, tak i podczas przygotowywania posiłków musimy posiadać niezbędne narzędzia, sprzęty i meble. Dzięki inteligentnym urządzeniom (piekarnik, lodówka, zmywarka) gotowanie czy zmywanie staje się przyjemnością. Dodatkowe funkcje sprzętów AGD pozwalają zaoszczędzić nasz czas lub znacznie usprawnić niektóre czynności. Warto więc zadbać o takie wyposażenie kuchni, które pozwoli rozwinąć nam zdolności kulinarne.

Solidna podstawa

Do przygotowania posiłku niezbędne są odpowiednie naczynia i narzędzia. Podstawą w każdej kuchni są więc garnki różnej wielkości, patelnie (choć jedna na początek), miski, noże, deski do krojenia, zestaw akcesoriów kuchennych (trzepaczka, ubijak, tłuczek, chochla, łyżka cedzakowa, łopatka, duża łyżka do mieszania). Często zapominamy o drobiazgach, które znacznie ułatwiają pracę takich, jak: obieraczka do warzyw, lejek, miarka do odmierzania produktów sypkich i płynów, wyciskarka do czosnku, otwieracz do puszek, pędzelek, tarka.

Większość tych naczyń i przyborów jest niezbędna w kuchni działającej pełną parą, czyli gdy gotujemy, pieczemy, smażymy i robimy desery. Jeśli nasze działania w kuchni ograniczają się do gotowych mrożonych dań, t wystarczy mikrofalówka. Mówimy jednak o kuchni z prawdziwego zdarzenia i w takiej nie powinno zabraknąć tego podstawowego wyposażenia.

Piękno na talerzu

Pierwszym zmysłem, który reaguje na jedzenie jest węch, a potem wzrok. Mówi się, że można jeść oczami i jest w tym sporo racji. Pięknie podana potrawa smakuje lepiej, zwłaszcza, gdy serwujemy ją na pięknej zastawie. Wybór talerzy głębokich i płytkich znajdziemy na stronie https://wenahome.pl/636-talerze-obiadowe. Klasyczne, proste wzory i kształty będą ozdobą każdego stołu. Nowoczesna gospodyni może postawić jednak na śmiałe kolory i oryginalne kształty. Dopełnieniem zastawu są sztućce, bez których nie obejdzie się żaden posiłek. Warto pamiętać o najmłodszych, dla których stworzono specjalną zastawę dziecięcą.

Uroczyste obiady i wyjątkowe okazje wymagają specjalnej oprawy. Okolicznościowe dekoracje, porcelanowe komplety stołowe, szkło do serwowania napojów są do nabycia pod adresem https://wenahome.pl/14-villeroy-boch. Stół ozdobią również wazony o wymyślnych kształtach, a klimat stworzą świeczki w ozdobnych świecznikach. Warto zaopatrzyć się także w obrusy i serwetki na wyjątkowe przyjęcia. Pięknie udekorowany stół sprawia, że jedzenie lepiej smakuje.

Nowoczesna pomoc kuchenna

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić kuchnię bez sprzętów AGD. Lodówka i kuchenka należą do podstawowego wyposażenia. I tyle w zasadzie wystarczy by ugotować obiad. Jednak, skoro istnieją nowoczesne rozwiązania, to czemu z nich nie skorzystać? Zmywarka czy piekarnik nikogo już nie dziwią. W większości kuchni znajdziemy czajniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, tostery, blendery, roboty kuchenne, frytownice czy urządzenia do wypieku chleba. 

Dla zabieganej pani domu pomoc kuchenna w postaci inteligentnych sprzętów AGD jest idealnym rozwiązaniem. Zaprogramowanie piekarnika sprawi, że potrawa będzie na czas gotowa, gdy wrócimy z pracy, a inteligentna lodówka przypomni o brakujących produktach lub sama zrobi zakupy z dostawą do domu. Przy takich pomocnikach łatwiej gospodarować czasem. Jednak okazuje się, że równie ważnym elementem wyposażenia kuchni jest… smartfon. Odpowiednie aplikacje w telefonie pomogą nam sterować urządzeniami w kuchni i wykonają za nas niektóre czynności.

Drobiazgi i szczegóły

Wraz z naszym rosnącym zaangażowaniem się w kuchni wzrasta również zapotrzebowanie na nowe akcesoria. Pojawiają się drobiazgi, które choć ułatwiają pracę to jeszcze do niedawna nie były nam potrzebne. Krajalnica, wyciskarka do soków, minutnik do gotowania jaj, pojemnik na oliwę czy ocet, pojemniki na przyprawy i zioła, drylownice do wiśni lub jabłek to tylko niektóre przykłady akcesoriów czy sprzętów, które pojawiają się z czasem w kuchni. 

W kuchni znajdują się głównie rzeczy pomocne podczas sporządzania posiłków. Jednak musimy znaleźć miejsce na ściereczki, gąbki, płyn do naczyń, środki do zmywarki, środki do czyszczenia powierzchni. Często schowane i niewidoczne, to jednak są w kuchni niezbędne.

Nie zapominajmy również o miłych dla oka dekoracjach. Mogą to być kolorowe doniczki z ziołami na parapecie, śmieszne pojemniki na sól i pieprz czy zabawne rękawice kuchenne. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca możemy powiesić kolorowe zasłony lub wybrać płytki z ciekawym wzorem, to z pewnością nada kuchni przytulny wygląd.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy − 2 =