Przydomowe oczyszczalnie ścieków – jak działają?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowe oczyszczalnie ścieków różnią się od przemysłowych tym, że są przeznaczone wyłącznie do obsługi ścieków z gospodarstw domowych. Nie muszą też obsługiwać dużych ilości ścieków. Proces oczyszczania jest jednak podobny, ponieważ woda jest oczyszczana, a następnie wypuszczana z powrotem do środowiska.

Oczyszczanie wstępne

Proces stosowany w przydomowych oczyszczalniach ścieków nazywany jest oczyszczaniem wstępnym. Jest to pierwszy etap procesu oczyszczania, który obejmuje przesiewanie i osadzanie dużych zanieczyszczeń, takich jak piasek lub żwir, ze strumienia odpadów. Materiał ten jest następnie usuwany z systemu za pomocą przenośnika taśmowego lub inną metodą i usuwany w odpowiedni sposób, na przykład przez dodanie go do składowiska.

Oczyszczanie biologiczne

Kolejnym etapem w przydomowych oczyszczalniach ścieków jest oczyszczanie biologiczne, w którym bakterie rozkładają materię organiczną, taką jak resztki żywności i odpady zwierzęce, na prostsze związki, takie jak dwutlenek węgla (CO2) i woda (H2O). Związki te mogą być następnie ponownie wykorzystane lub uwolnione do atmosfery w ramach naturalnych procesów zachodzących w przyrodzie.

Dezynfekcja chemiczna

Ostatnim etapem oczyszczania ścieków domowych jest dezynfekcja chemiczna, w której dodaje się substancje chemiczne, takie jak chlor lub ozon, aby zabić bakterie i zapobiec ich rozwojowi na rurach lub innych powierzchniach w systemie.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę: https://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-radom/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kupować opał?
Jak kupować opał?
W naszej strefie klimatycznej mamy do czynienia z mroźną zimą, dlatego konieczne jest sezonowe ogrzewanie obiektów mieszkalnych. Przy wyborze konkretnego […]
Jak uczyć dziecko przez zabawę?
Jak uczyć dziecko przez zabawę?
Nauka wcale nie musi być nudna ani trudna, wystarczy odpowiednie podejście. Jak zachęcić dziecko do zdobywania wiedzy szkolnej? Przede wszystkim […]
Usługi z zakresu brukarstwa – jakie działania obejmują
Usługi z zakresu brukarstwa – jakie działania obejmują
Zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych posesjach często tworzone są specjalne nawierzchnie, które mają ułatwić poruszanie się pieszo […]