Ciekawe do dodatki do salonu

Moda w dekoratorstwie zmienia się jak w kalejdoskopie. Pojawia się wiele nowych oraz funkcjonalnych produktów, często także, czerpiemy motywy dekoracyjne z kultury bądź inspiracji naturą. Jakie interesujące nowości poleca się w tym sezonie do salonu? Oto krótkie zestawienie.

Atrakcyjne formy użytkowe

Już od dłuższego czasu zwraca się większa uwagę nie tylko na funkcjonalność przedmiotów, ale również ich estetykę. Stąd też meble nabierają nowego charakteru, ale trend ten, nie omija również innych przedmiotów. Ciekawym przykładem są grzejniki nowoczesne, które są nie tylko funkcjonalne, ale również zachwycają atrakcyjna formą. W pewnym sensie stanowią one element dekoracyjny sam w sobie, co w szczególności powinny docenić osoby posiadające niewielkie pokoje.

W tego typu pomieszczeniach każdy centymetr przestrzeni jest ważny i nie można sobie pozwolić na wprowadzenie do pokoju szpecących sprzętów. Dodatkowo, odsłaniając grzejnik zmniejszamy straty ciepła w pomieszczeniu, co jest również korzystne finansowo. Na http://snakedesign.pl dostępnych jest wiele ciekawych urządzeń tego typu.

Ubranie dla okien

Dawniej, w pomieszczeniach dominowały ciężkie zasłony oraz firanki. Teraz pojawiło się mnóstwo ciekawych rozwiązań, pozwalających w sposób stylowy oraz funkcjonalny udekorować okna. Coraz częściej widzimy w domach rolety rzymskie oraz harmonijkowe. Pojawiają się również żaluzje, ale w bardziej nowoczesnych odsłonach. Najważniejsze, aby okno było udekorowane i stanowiło harmonijną całość z wystrojem salonu.

Domowy las

Zieleń w pomieszczeniach istniała od zawsze, ale teraz dzieje się to na ogromną skalę. Zauważa się fakt, iż rośliny oczyszczają powietrze z toksyn oraz niekorzystnych dla zdrowia jonów, produkując jednocześnie tlen. Stąd też w modzie są wertykalne ogrody z mchu oraz pnączy, lub całe ściany zieleni wkomponowane w przestrzeń. Osoby dysponujące niewielkim metrażem bądź bez zacięcia ogrodniczego decydują się na terraria roślinne, które może nie spełniają funkcji filtrującej na taką skalę, ale wpisują się nadal w trend dekoratorski.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *