Podstawowe zasady oświetlenia wnętrz

Prawidłowo oświetlone wnętrze jest tak samo istotne jak meble, czy inne dodatki. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy wydzielić strefę do spania, wyciszenia, albo do czytania, czy spożywania posiłków. Od tego jak jasne jest wnętrze zależy bowiem, czy dane miejsce będzie spełniać swoją funkcję w taki sposób, aby domownicy czuli się komfortowo. Przykładem może być sypialnia, gdzie światło powinno być delikatne, raczej rozproszone, natomiast jedynie nad szafą może być kilka punktowo świecących lampek. Ułatwi to codzienny wybór odzieży. W jadalni warto powiesić nad stołem lampę wiszącą taką, jak na przykład któraś z tych, dostępnych na stronie https://lampalampa.pl/k/oswietlenie/lampy-wiszace/. Natomiast na środku salonu powinna wisieć dodatkowa lampa posiadająca kilka źródeł światła. W pomieszczeniach jak kuchnia, czy salon światło powinno być żółtej barwy, przypominające naturalne światło. Z kolei w łazience lepiej wyglądać będzie światło białe.

Oświetlenie, a bezpieczeństwo

Podstawową zasadą oświetlenia wnętrz jest jednak bezpieczeństwo. Życiu i zdrowi nie może zagrażać na przykład kabel elektryczny, w którym płynie prąd, zlokalizowany blisko wanny. Tym bardziej jeśli w domu znajdują się małe dzieci. Wszędzie zatem, gdzie zostało to przewidziane i zaprojektowane powinny znajdować się lampy, bez pozostawienia takiego kabla, który stwarza niebezpieczeństwo porażenia prądem. Warto wiedzieć, że intensywność oświetlenia wpływa na nasze samopoczucie i z tego względu wszędzie tam gdzie czytamy, uczymy się światło powinno być intensywne. Wpływa to na naszą chęć do uczenia się, koncentrację. Nie można również zapomnieć o zgubnych skutkach czytania w półmroku, czyli zepsuty wzrok.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + dziewiętnaście =