Ekogroszek – co to takiego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego, który ma wysoką zawartość węgla i spala się powoli. Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, dzięki czemu nadaje się do spalania w elektrowniach węglowych. Wytwarza również mniej popiołu i sadzy niż inne rodzaje węgla. Ekoproszek produkowany jest z polskiego węgla kamiennego, który ma wyższą zawartość węgla niż węgiel miękki ze Stanów Zjednoczonych czy Australii.

Zalety Ekogroszka

Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, dzięki czemu nadaje się do spalania w elektrowniach węglowych. Wytwarza również mniej popiołu i sadzy niż inne rodzaje węgla. Ekoproszek produkowany jest z polskiego węgla kamiennego, który ma wyższą zawartość węgla niż węgiel miękki ze Stanów Zjednoczonych czy Australii. Warto już powoli zaopatrzyć się przed Zimą w ekogroszek Bydgoszcz ma spore ilości tego towaru.

Niska zawartość popiołu. Popiół wytwarzany przez węgiel kamienny jest lekki i nie jest szkodliwy dla środowiska.

Wysoka wartość opałowa na tonę. Oznacza to, że wytwarza on więcej energii cieplnej na tonę niż inne rodzaje paliwa. Niska zawartość siarki. Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, co oznacza, że podczas spalania wytwarza mniej zanieczyszczeń. Zmniejsza również ilość cząstek stałych uwalnianych do powietrza.

Wysoka wartość kaloryczna (CV). CV mierzy ile energii cieplnej może wyprodukować dana ilość węgla podczas spalania przy stałym ciśnieniu bez obecności tlenu w piecu. Termin ten jest często używany zamiennie z zawartością ciepła lub wartością cieplną netto (NHCV).

Produkcja koksu dobrej jakości. Koks powstaje, gdy węgiel poddawany jest destylacji destrukcyjnej; proces ten usuwa większość zanieczyszczeń i daje w rezultacie materiał stały, który spala się powoli i pozostaje stabilny, gdy jest wystawiony na działanie powietrza w wysokich temperaturach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
„Paluch koślawy” czyli haluksy. Co to takiego?
„Paluch koślawy” czyli haluksy. Co to takiego?
Halluks, nazywany także paluchem koślawym, jest deformacją stopy, która utrudnia funkcjonowanie. Jej charakterystyczną cechą jest odchylenie dużego palca ku pozostałym […]
Alternatywa dla zwykłego domu – inspiracje
Alternatywa dla zwykłego domu – inspiracje
Ceny nieruchomości, jak również materiałów budowlanych szaleją. Z tego powodu, wielu ludzi chcących się obecnie przeprowadzić rozważa działki poza miastem […]
Jakie udogodnienia dla klientów mają w ofercie profesjonalne firmy kurierskie?
Jakie udogodnienia dla klientów mają w ofercie profesjonalne firmy kurierskie?
Dzisiejszy rynek jest otwarty na nowoczesne rozwiązania, które przyciągają klientów. To dlatego coraz większą popularnością cieszą się zakupu internetowe. Jaki […]