Ekogroszek – co to takiego?

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego, który ma wysoką zawartość węgla i spala się powoli. Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, dzięki czemu nadaje się do spalania w elektrowniach węglowych. Wytwarza również mniej popiołu i sadzy niż inne rodzaje węgla. Ekoproszek produkowany jest z polskiego węgla kamiennego, który ma wyższą zawartość węgla niż węgiel miękki ze Stanów Zjednoczonych czy Australii.

Zalety Ekogroszka

Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, dzięki czemu nadaje się do spalania w elektrowniach węglowych. Wytwarza również mniej popiołu i sadzy niż inne rodzaje węgla. Ekoproszek produkowany jest z polskiego węgla kamiennego, który ma wyższą zawartość węgla niż węgiel miękki ze Stanów Zjednoczonych czy Australii. Warto już powoli zaopatrzyć się przed Zimą w ekogroszek Bydgoszcz ma spore ilości tego towaru.

Niska zawartość popiołu. Popiół wytwarzany przez węgiel kamienny jest lekki i nie jest szkodliwy dla środowiska.

Wysoka wartość opałowa na tonę. Oznacza to, że wytwarza on więcej energii cieplnej na tonę niż inne rodzaje paliwa. Niska zawartość siarki. Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, co oznacza, że podczas spalania wytwarza mniej zanieczyszczeń. Zmniejsza również ilość cząstek stałych uwalnianych do powietrza.

Wysoka wartość kaloryczna (CV). CV mierzy ile energii cieplnej może wyprodukować dana ilość węgla podczas spalania przy stałym ciśnieniu bez obecności tlenu w piecu. Termin ten jest często używany zamiennie z zawartością ciepła lub wartością cieplną netto (NHCV).

Produkcja koksu dobrej jakości. Koks powstaje, gdy węgiel poddawany jest destylacji destrukcyjnej; proces ten usuwa większość zanieczyszczeń i daje w rezultacie materiał stały, który spala się powoli i pozostaje stabilny, gdy jest wystawiony na działanie powietrza w wysokich temperaturach.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *