Pomysły na aranżację salonu w stylu retro

Styl retro ma wiele odmian. Wielu osobom kojarzy się on z rzeźbionymi krzesłami obitymi materiałem w kwiaty i faktycznie tak może on wyglądać. Jednak meblując salon można postawić też na bardziej klasyczne i uniwersalne elementy. Warto wiedzieć, że ten styl można podzielić na wzornictwo lat 50. i 60., styl art deco oraz nawiązanie do wnętrz pałacowych. Nie musimy używać ich wszystkich razem. Z powodzeniem możemy wybrać jeden motyw główny, który najbardziej nam się podoba. Dzięki temu salon będzie wyglądał świetnie, ale nie będzie przeładowany wzornictwem. Jeśli nie chcemy aranżować całego pomieszczenia w jednym stylu przydadzą nam się chociaż elementy do niego nawiązujące. Może to być drewno postarzane, z którego wykonać można choćby stolik kawowy. Przystawiając do niego kanapę w unikatowym kolorze jak ciemna zieleń czy granat już zyskamy szyk i element retro. Co jeszcze można zrobić?

Pokój dzienny jak z żurnala

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu oraz podejmujemy gości. Musimy więc wybrać wygodne kanapy czy fotele oraz postawić na stolik kawowy odpowiedniej wielkości, aby pomieścił napoje i przekąski. Same stoliki mogą być świetnym elementem dekoracyjnym. Jednak idąc w styl retro można pomyśleć też o zawieszeniu lub postawieniu luster w złotych ramach, zamiast obrazów. Świetnie sprawdzą się też lampki z abażurami, które można postawić przy kanapie albo na szafkach w celu dekoracji. Również okazałe witryny meblowe, w których można schować oryginalną zastawę będą pięknie wyglądać i nawiązywać do stylu retro.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 19 =