Dlaczego warto nadać drugie życie obuwiu?

Świadomość sytuacji klimatycznej, w jakiej się znajdujemy, rośnie z roku na rok. To zdecydowanie wpływa na nasze podejście do konsumpcji. Jedną z branż, która odczuwa to najbardziej, jest branża modowa. Ludzie coraz chętniej kupują ubrania oraz buty, które mogą im posłużyć przez lata. Zwracają więc uwagę na jakość wykonania, ponadczasowy styl i użyte materiały. Klienci nie chcą już inwestować w jednorazówki. Na trwałość produktów może wpływać także nasze podejście do nich. Jeśli więc kupimy drogie buty, starajmy się je dobrze pielęgnować, a zdezelowane egzemplarze przywracajmy do życia za pomocą sprytnych trików.

Sposób na nowe stare buty

Poszarzałe tenisówki, przetarte nubukowe botki, lub znoszone skórzane sneakersy znajdują się w szafie każdego z nas. Nie musimy jednak od razu lecieć do sklepu po nową parę. Wystarczy, że o te, które mamy nieco zadbamy. Zamsz i nubuk możemy wyczyścić za pomocą specjalnego cleanera, który znajdziemy na tej stronie internetowej https://multirenowacja.pl/tarrago-nubuck-suede-cleaner-75ml.html. Usunie on zabrudzenia i pozwoli na przejście do etapu renowacji z użyciem środka koloryzującego. Tkaninowe buty sportowe postarajmy się natomiast wyczyścić roztworem sody, octu i wody. Wtarcie takiej pasty w materiał usunie zabrudzenia. Skóra licowa wymaga z kolei tylko tradycyjnej pasty.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *