Prezent na chrzest – pomysły na rok 2021

W zasadzie trudno mówić o jakiejś regule. Często wiele zależy od zwyczajów danej rodziny lub regionu, w którym mieszka. Zatem na to pytania każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. W przypadku bliskich relacji warto po prostu o to zapytać rodziców. Oni najlepiej znają swoją sytuację i wiedzą, czy przydadzą im się teraz jakieś pieniądze. Może też planują założyć potomkowi lokatę lub konto oszczędnościowe i wpłacać na nie pieniądze.

Dodatek do koperty

Decydując się na tę opcję i tak warto rozważyć zakup miłego drobiazgu, który będzie przypominał dziecku o tym wyjątkowym przeżyciu, kiedy będzie dorastało. Pierwszą propozycją jest album na zdjęcia chrzest może być w nim pięknie upamiętniony. Maluchy uwielbiają oglądać siebie i najbliższych, zachwyca je to, jak wszyscy się zmieniają. Taki prezent też z pewnością zachowają do końca życia. Podobnym pomysłem może być ramka na zdjęcia. Warto na niej wygrawerować datę. Sprawdzi się też pozytywka. Najlepiej wybrać metalową, na przykład pozłacaną. W ten sposób będzie to upominek, który się nie zniszczy.

Główny prezent

Miłą pamiątką Chrztu Świętego są także medaliki, które dziecko potem zakłada do Pierwszej Komunii oraz może nosić przez resztę życia. Dużą popularnością cieszą się zarówno te wykonane z białego, jak i żółtego złota. Na taki prezent zwykle decydują się chrzestni lub dziadkowie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *