Etapy tworzenia strony internetowej

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas tworzenia strony internetowej rozplanować trzeba wszystko na kilka etapów, które pomogą we właściwym wykonaniu tego zadania.

  1. Domena internetowa – jest to pierwszy element podczas tworzenia strony. Domena internetowa jest to adres w internecie, który się wykupuje i uruchamia w nim serwis internetowy.
  2. Układ strony – najważniejsze jest to, żeby strona internetowa była przejrzysta i miała odpowiedni układ, co zapewnia wygodne korzystanie z serwisu.
    Hosting – to fizyczny serwer, na którym zainstalowana jest strona. Jest możliwość wyboru darmowego lub płatnego hostingu. Wskazane jest zainwestowanie w drugiego z nich, ponieważ nie będzie problematyczny i nie posiada ograniczeń. Warto zwrócić uwagę na jakość obsługi, którą oferuje hosting.
  3. System zarządzania treścią – dzięki temu systemowi zarządzanie serwisem internetowym i jego treścią staje się łatwe i nie wymaga znajomości kodu HTML. Jest kilka rodzajów systemów CMS, z których każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie.
  4. Grafika – chcąc mieć stronę internetową trzeba postarać się o odpowiednią szatę graficzną. Zainstalowany system CMS ma w swoich zasobach podstawową grafikę, ale zalecana jest zmiana na inną. Jest wiele darmowych szablonów, które prezentują się wystarczająco atrakcyjnie, ale niewykluczone jest także wykupienie płatnej grafiki.
  5. Pozycjonowanie – polega na zwiększeniu liczby odwiedzin. Pozycjonowanie zależne jest od wielu czynników, ale warto się do tego przyłożyć, bo wyższa pozycja w Google to więcej osób odwiedzających serwis.

Artykuł napisany przez Katarzynę Budźko – właścicielkę agencji interaktywnej tworzącej m.in. strony internetowe z Rzeszowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakiego typu wina warto zaopatrzyć swój sklep monopolowy?
W jakiego typu wina warto zaopatrzyć swój sklep monopolowy?
Prowadząc swój własny sklep monopolowy, należy zadbać o różnorodny jego asortyment, ale dopasowany do lokalnych potrzeb. Oprócz mocnych alkoholi w […]
Jakie praktyczne rozwiązania można zastosować przy budowie domu?
Jakie praktyczne rozwiązania można zastosować przy budowie domu?
Budowa domu nie jest zadaniem prostym i wymaga od potencjalnego inwestora bardzo dużego wysiłku czasowego, jak i finansowego. Na szczęście, […]
Podstawowe zasady oświetlenia wnętrz
Podstawowe zasady oświetlenia wnętrz
Prawidłowo oświetlone wnętrze jest tak samo istotne jak meble, czy inne dodatki. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy wydzielić strefę do spania, […]