Etapy tworzenia strony internetowej

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas tworzenia strony internetowej rozplanować trzeba wszystko na kilka etapów, które pomogą we właściwym wykonaniu tego zadania.

  1. Domena internetowa – jest to pierwszy element podczas tworzenia strony. Domena internetowa jest to adres w internecie, który się wykupuje i uruchamia w nim serwis internetowy.
  2. Układ strony – najważniejsze jest to, żeby strona internetowa była przejrzysta i miała odpowiedni układ, co zapewnia wygodne korzystanie z serwisu.
    Hosting – to fizyczny serwer, na którym zainstalowana jest strona. Jest możliwość wyboru darmowego lub płatnego hostingu. Wskazane jest zainwestowanie w drugiego z nich, ponieważ nie będzie problematyczny i nie posiada ograniczeń. Warto zwrócić uwagę na jakość obsługi, którą oferuje hosting.
  3. System zarządzania treścią – dzięki temu systemowi zarządzanie serwisem internetowym i jego treścią staje się łatwe i nie wymaga znajomości kodu HTML. Jest kilka rodzajów systemów CMS, z których każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie.
  4. Grafika – chcąc mieć stronę internetową trzeba postarać się o odpowiednią szatę graficzną. Zainstalowany system CMS ma w swoich zasobach podstawową grafikę, ale zalecana jest zmiana na inną. Jest wiele darmowych szablonów, które prezentują się wystarczająco atrakcyjnie, ale niewykluczone jest także wykupienie płatnej grafiki.
  5. Pozycjonowanie – polega na zwiększeniu liczby odwiedzin. Pozycjonowanie zależne jest od wielu czynników, ale warto się do tego przyłożyć, bo wyższa pozycja w Google to więcej osób odwiedzających serwis.

Artykuł napisany przez Katarzynę Budźko – właścicielkę agencji interaktywnej tworzącej m.in. strony internetowe z Rzeszowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zacząć przygodę z modelarstwem?
Jak zacząć przygodę z modelarstwem?
Modelarstwo to idealne hobby dla każdego – niezależnie od wieku czy płci. Pozwala bowiem znakomicie się zrelaksować i uczy cierpliwości, […]
Jakie choroby leczy hematolog?
Jakie choroby leczy hematolog?
Hematologia jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny, zajmującą się nieprawidłowościami układu krwiotwórczego i krwi. Wyodrębniono z niej kolejne specjalizacje: serologię, immunologię […]
Remont łazienki – jak sprawić aby wyglądała nowocześnie?
Remont łazienki – jak sprawić aby wyglądała nowocześnie?
Nowoczesne aranżacje zaskakują oryginalnymi formami, niebanalnymi zestawieniami kolorystycznymi i efektownymi materiałami. Kreowanie takich wnętrz umożliwia zróżnicowany asortyment, który dostępny jest […]