Dlaczego warto farbować włosy u fryzjera?

Koloryzacja włosów na szczególne znaczenie dla wyglądu. Naturalna barwa włosów nie zawsze musi iść w parze z wyobrażeniem o idealnym wizerunku, poza tym problemem są pierwsze oznaki siwizny lub siwizna w stanie znacznym. Na rynku jest wiele preparatów dedykowanych do koloryzacji włosów w warunkach domowych, ale trzeba przyznać, że samodzielne farbowanie włosów mocno odbiega od zabiegów wykonywanych przez profesjonalnych fryzjerów.

Dlaczego korzystniej jest powierzyć swoje włosy profesjonaliście?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Profesjonalista prawidłowo oceni kondycję włosów i dobierze zabiegi pielęgnacyjne i idealną farbę, dla przykładu może to być Matrix farba do włosów Socolor. W ten sposób można uniknąć przykrych niespodzianek, gdyż farba nakładana w domu może zniszczyć włosy, nieprecyzyjnie je pokryć (nieufarbowane kosmyki będą się mocno rzucać w oczy), pozostawić plamy na skórze. Co więcej, nie zawsze kolor farby z opakowania wyjdzie identyczny, gdyż w warunkach domowych pomijane są zabiegi typu dekoloryzacja.

Co dla blondynek?

Perfekcyjny blond nie jest możliwy do osiągnięcia w domu. Pożądany efekt rozjaśnienia włosów to domena salonów fryzjerskich, w których włosy przyjmą kolor blond, nie tylko za sprawą farby takiej jak majirel high lift ash +. Cena tutaj nie gra roli, gdyż nieumiejętne samodzielne zafarbowanie włosów to przede wszystkim niezadowolenie z własnego wyglądu oraz nieprzewidziane koszty likwidacji niechcianych odcieni oraz regeneracji włosów po nieudanej koloryzacji.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − trzy =