Sposoby na powstrzymanie siwych włosów

Siwe włosy są naturalną częścią procesu starzenia się i mogą pojawić się już w połowie lat dwudziestych. Warto wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na pozbycie się siwych włosów, od naturalnych środków i zabiegów dostępnych bez recepty, po bardziej trwałe rozwiązania, takie jak kolor czy produkty rozjaśniające.

Oto kilka wskazówek, jak możesz pozbyć się siwych włosów:

Stosuj naturalne środki zaradcze

Jedne z najlepszych domowych sposobów na siwe włosy to zielona herbata, sok z cytryny i oliwa z oliwek. Wymieszaj te składniki razem i nałóż je na skórę głowy przed pójściem spać. Rano zmyj to szamponem. Możesz również użyć sody oczyszczonej zmieszanej z wodą, aby wyszorować skórę głowy. Soda oczyszczona pomoże wyeliminować martwe komórki skóry, które mogą przyczyniać się do powstawania siwych pasm, a jednocześnie usunie nadmiar oleju ze skóry głowy, który może przyczynić się do przetłuszczania włosów i ich matowienia.

Wypróbuj szampon lub odżywkę koloryzującą

Produkty te zawierają składniki, które pokrywają pasma pigmentem, dzięki czemu wyglądają one na ciemniejsze pomiędzy wizytami w salonie (zazwyczaj co cztery tygodnie). W rzeczywistości nie zmieniają one pigmentu na włosach, ale raczej tymczasowo go ukrywają, dopóki nie wrócisz po świeży odcień farby lub pasemka. 

Mamy nadzieję że powyższe rozwiązania stanowią dobrą odpowiedź na pytanie jak powstrzymać siwienie włosów. Problem ten jest powszechny, ale regularnie na rynku pojawiają się produkty, które warto wypróbować w walce z siwymi włosami.

 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *