Do jakich prac wykorzystywana jest prasa hydrauliczna?

Prasa hydrauliczna to urządzenie przystosowane do zwielokrotniania siły nacisku. Działa w oparciu o zjawisko stałości ciśnienia w obrębie zamkniętego układu (prawo Pascala). Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdza się zwłaszcza w warsztatach samochodowych oraz firmach zajmujących się wytwarzaniem surowców wtórnych. Niezwykle funkcjonalne modele posiada w swoim asortymencie sklep online, dostępny pod adresem https://www.sellnet.pl/Urzadzenia-warsztatowe-c23.

Wszechstronność to ważna cecha 

Standardowa prasa hydrauliczna pozwala zrealizować wybrane czynności bardzo precyzyjnie, niwelując tym samym ryzyko zaistnienia niepożądanych uszkodzeń. Okazuje się niezastąpiona w serwisie motoryzacyjnym, gdzie służy m.in. do prostowania wałów i wałków, wyciskania łożysk, naprawy układu hamulcowego, a nawet fornirowania. Poza tym przydaje się w procesie obróbki plastycznej metali (aluminium, cienkiej stali, mosiądzu), badania wytrzymałości mechanicznej skał (wersja przenośna), uzyskiwania proszków ceramicznych wykorzystywanych w branży budowlanej i dekoratorskiej, brykietowania, tworzenia wyprasek zniczowych oraz modyfikacji materiału drzewnego w opał grzewczy. Najbardziej uniwersalne są konstrukcje dwustopniowe o sile do 30 ton, sterowane za pomocą pompy. Gwarantują bowiem możliwość dostosowania prędkości tłoka do indywidualnych potrzeb.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *