Tajniki pakowania palet

Przesyłki paletowe są popularne, jako że jest to tania i szybka metoda przewozu różnego rodzaju paczek, w tym wielkogabarytowych. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób należy pakować paczki oraz kiedy kurier paletowy może naliczyć dodatkowe koszty za doręczenie przesyłki do adresata.

Przesyłki paletowe

Przesyłki paletowe występują w trzech wariantach – mogą być to półpalety, palety EURO lub palety niestandardowe. Drugi wariant jest najczęściej spotykany wśród przewoźników. Paczki paletowe powinny mieć kształt prostokąta lub kwadratu i być zapakowane w taki sposób, by poza obrys paczki nie wystawały żadne elementy. Środek ciężkości musi być zlokalizowany w centrum podłoża, na spodniej warstwie palety układa się paczki najcięższe i największe, na wierzchu te lekkie. Dla bezpieczeństwa paletę z paczkami warto zabezpieczyć specjalną folią. Warto pamiętać o odpowiednim pakowaniu palety, w szczególności o tym, by paczki nie wystawały poza obrys palety. Jeśli tak się stanie, to kurier może nie przyjąć przesyłki lub naliczyć dodatkową opłatę.

Ile kosztuje przesyłka paletowa?

Zależy to od gabarytów palety i paczek, całkowitej wagi przesyłki, sposobu pakowania czy terminu doręczenia. Warto skorzystać z oferty przewoźnika i dokonać wstępnej wyceny. Wycena przesyłki możliwa jest drogą online – wystarczy podać gabaryty przesyłki i typ towaru. Kalkulacja ma charakter wstępny, jednak może posłużyć choćby do porównania oferty z cennikami konkurencji.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − 4 =