Jak skutecznie walczyć przeciwko molom?

Mole to niewielkie owady latające, które potrafią uprzykrzyć życie mieszkańców starych domów i nowoczesnych mieszkań. Najpopularniejsze gatunki gnieżdżą się w kuchniach oraz szafach z ubraniami lub nawet w domowych dywanach. Babcine sposoby, takie jak stosowanie naftaliny, octu, czy saszetek wypełnionych lawendą, zdaje się wcale na nie nie działać. Jak więc poradzić sobie z plagą moli w domu?

Preparaty na mole ubraniowe i spożywcze – co wybrać?

W sklepach znaleźć dziś można najróżniejsze środki na mole, dzięki którym uchronić można swoje domowe zapasy, jak i ubrania. Są bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz domowych zwierząt i z powodzeniem stosować je można we wszystkich miejscach narażonych na odwiedziny tych latających owadów. Szczególnie popularne wydają się ekologiczne pułapki klejące. Nie zawierają one środków biobójczych, tym samym bezpiecznie można je umieścić nawet w pobliżu produktów spożywczych. w kuchniach, spiżarniach, czy też piwnicach. Wabią one mole, po czym unieruchamiają je na swojej powierzchni, przerywając tym samym dalszy cykl rozwojowy i powstrzymując je przed składaniem kolejnych jaj. W szafach i garderobach sprawdzają się natomiast zawieszki, które nie tylko zabijają dorosłe mole oraz ich larwy, ale dodatkowo nadają ubraniom świeżego, lawendowego zapachu. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *