Taras drewniany czy betonowy – co lepsze?

Taras to idealne miejsce na relaks, wypicie porannej kawy czy zabawę z dzieciakami. Aby jednak dobrze spełniał swoje zadanie, musi być nie tylko funkcjonalny, ale też estetycznie wykonany. Ogromne znaczenie ma zatem w szczególności materiał użyty do wykończenie jego powierzchni. Większość osób wybiera pomiędzy tarasem drewnianym a betonowym – każde z tych rozwiązań posiada konkretne zalety i wady, które zostaną wymienione w niniejszym artykule. 

Kieruj się nie tylko sercem, ale też rozsądkiem

Materiałów do wykończenia tarasu jest cała masa, ale nadal największą popularnością cieszą się deski. Drewno jest bowiem surowcem naturalnym, ekologicznym i dosyć wytrzymałym, a na dodatek wspaniale komponuje się z ogrodem. Najbardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne są tarasy wykonane z gatunków drzew egzotycznych, takich jak choćby teak, lapacho czy bangkirai. Ich ogromną zaleta jest to, że nie wymagają impregnacji i posiadają oryginalne barwy. Jeśli jednak interesuje nas tego rodzaju deska podłogowa cena za metr kwadratowy wynosi przeważnie od 100 złotych w górę, więc z pewnością nie jest akceptowalna dla wszystkich. Tańczą alternatywą są oczywiście deski z drzew rodzimych, czyli np. dębu, jesionu, modrzewiu lub świerka. Z kolei taras betonowy jest opcją znacznie bardziej ekonomiczną i mniej szlachetną, choć również nie pozbawioną zalet. Do największych zaliczamy ponadprzeciętnie wysoką trwałość i duży wybór płyt zróżnicowanych pod względem kolorystyki oraz wzornictwa. Wiele z nich np. znakomicie imituje kamień, drewno, a nawet terakotę. Najlepiej w codziennym użytkowaniu spisują się płyty z betonu B25, wyjątkowo odpornego na ścieranie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − sześć =