Jak dbać o basen ogrodowy?

Posiadanie własnego ogrodu bądź działki jest bardzo komfortową sytuacją. Kawałek ziemi, gdzie można aktywnie wypocząć, spędzić czas z najbliższymi lub uprawiać ekologiczne warzywa, to marzenie niejednej osoby. Dopełnieniem szczęścia może być inwestycja w basen. Konieczne jest jednak poszerzenie wiedzy w dziedzinie czyszczenia i odświeżania jego stanu. Odkurzacze do basenu bez problemu pozbędą się piasku, który został wniesiony do środka zbiornika na przykład na stopach. Uchroni to wnętrze akwenu przed rozrostem mikroorganizmów i specyficznego nalotu. Co jeszcze pozwoli się cieszyć przez długie lata sprawnym basenem?

Higiena i czystość na pierwszym miejscu

Basen ogrodowy jak sama nazwa wskazuje, umiejscowiony jest na wolnym powietrzu. Dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby znajdująca się w nim woda była bezpieczna dla skóry dorosłych i dzieci. Pomocne są w tym różnorodne rozwiązania dbające o jej jakość. Podstawą jest chlorowanie zabijające większość chorobotwórczych bakterii i mikroorganizmów. W domowych basenach zazwyczaj stosuje się specjalne podajniki i tabletki. Pompy piaskowe są jednym z najlepszych narzędzi do czyszczenia wody w basenie. Nie tylko są bardzo wydajne, ale również posiadają filtry będące w stanie usunąć brud wielkości ziarenka piasku. Dodatkowo przy regularnym czyszczeniu i konserwacji, części wewnątrz pompy wymienia się średnio co 3 lata. Jest to sposobność na zaoszczędzeniu dużej kwoty. Przy wyławianiu liści i niechcianych przedmiotów opłaci się korzystać z kijów teleskopowych.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + dziesięć =