Typowe usterki wózków widłowych – jak im zapobiegać?

Wózki widłowe używane są powszechnie do transportu różnego rodzaju towarów umieszczonych na paletach. Wykorzystuje się je przede wszystkim na halach magazynowych. Sprzęty te ze względu na to, że dość mocno eksploatowane mogą ulegać różnego rodzaju awariom. Warto dowiedzieć się, które z elementów tych urządzeń najczęściej ulegają uszkodzeniom oraz w jaki sposób skutecznie sobie z nimi radzić.

Najczęstsze awarie wózków widłowych

Jednym z najczęściej występujących problemów są kłopoty z podnoszeniem i opuszczaniem wideł. Przyczyną takiej awarii są zazwyczaj uszkodzone złącza lub zawory. W takiej sytuacji konieczna jest ich wymiana, aby wózek jak najszybciej mógł wrócić do pracy. W tym celu warto odwiedzić sklep oferujący części zamienne do wózków widłowych Poznań to jedno z miast, na terenie którego takie znajdziemy. Niekiedy może także dojść do wygięcia lub skręcenia wideł. Awarii ulec może również układ kierowniczy lub hamulcowy. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących oznak konieczne jest wezwanie serwisu. Bardzo ważne w zapobieganiu poważnym awariom są regularne przeglądy wózków widłowych. Ich stan techniczny powinien być także sprawdzany codziennie przed rozpoczęciem pracy. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *