Czy nauka języka obcego wpływa na rozwój dziecka?

Kula ziemska nie zmienia swoich rozmiarów, jednak wraz z rozwojem technologii wydaje nam się, że świat się kurczy. Kiedyś czymś nieosiągalnym była podróż do Australii czy Japonii, dziś wystarczy kilkanaście godzin w samolocie i jesteśmy na miejscu. W związku z tymi zmianami posługiwanie się językami obcymi stało się podstawową umiejętnością wymaganą od pracowników.

Dzięki nauce angielskiego dla dzieci nasze pociechy mają zapewniony łatwiejszy start w przyszłość. W związku z szalonym tempem naszego życia trzeba o tym myśleć już na wczesnym etapie rozwoju maluchów.

Mózg niczym gąbka

Nasz mózg reguluje pracę całego organizmu. Warto więc o niego dbać i to od najmłodszych lat. Z wiekiem, z powodu złych nawyków, zmęczenia czy chorób maleje liczba szarych komórek. Niestety są to elementy naszego ciała, które odnawiają się bardzo powoli. Aby zminimalizować zjawisko zanikania neuronów warto mózg trenować. Zagadki, łamigłówki, gry- wszystko to poprawia kondycję naszego najważniejszego organu.

Okazuje się, że jedną z aktywności która najkorzystniej wpływa na mózg, zwłaszcza dzieci jest nauka języka obcego. Zmusza ona nas do sporego wysiłku, wprowadzając zupełnie nowe zasady komunikacji. Każde nowe słowo stymuluje nasze neurony. Jakie są tego efekty? Lepsza koncentracja, łatwość w uczeniu się i zapamiętywaniu a w szerszej perspektywie nawet uniknięcie chorób w starości.

Dobrych nawyków warto uczyć się od dziecka. Zwłaszcza, że obecnie znaleźć możemy kursy do nauki języków dla dzieci prowadzone w formie zabaw czy gier. Maluchy chętnie podejmują się takich aktywności. Wpływają one pozytywnie na ich samopoczucie, ale też stymulują pracę mózgu, dzięki czemu mogą szybciej przyswajać informacje z różnych dziedzin. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach dodatkowych osiągają lepsze wyniki w szkole i to nie tylko z przedmiotów, których tematykę na nich poznają. Na http://www.malalingua.com.pl/szkola-jezykowa-knurow można znaleźć przykład takiej placówki.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + piętnaście =