Jak nauczyć się sterować dronem?

Popularność dronów systematycznie rośnie, co doprowadziło do konieczności posiadania uprawnień UAVO na urządzenia o masie powyżej 900 gramów. Bardziej zaawansowane i lepiej wyposażone drony ważą jednak zdecydowanie więcej, dlatego zdobycie odpowiedniej licencji znacznie rozszerza nasze możliwości. 

Dlaczego warto nauczyć się latać dronem

W ciągu kilku lat, wokół tych urządzeń powstała cała gałąź przemysłu. Od operatorów, przez serwisantów po wypożyczalni – cała branża obfituje w oferty pracy. Można wykonywać zdjęcia z lotu ptaka, kontrolować duże obszary terenu, przeprowadzać bezpieczne inspekcje budynków grążących zawaleniem i wiele innych. Lista branż w których drony są wykorzystywane wciąż rośnie. Stosowanie lepszych silników, baterii oraz redukcja masy własnej pozwala na podłączenie do drona większej ilości dodatkowego sprzętu, co ponownie rozwija zakres jego możliwości. 

Dostępne formy szkolenia operatorów dronów

Pierwsze kroki można bezpiecznie stawiać dzięki symulatorom komputerowym. Pomogą one poznać podstawowe zasady sterowania i działania drążków bez żadnego ryzyka. Kolejnym krokiem może być odbywanie pierwszych lotów pod okiem specjalisty, który zadba również o bezpieczny teren i w razie problemów przejmie kontrolę nad dronem. Takie kursy prowadzone są w całej Polsce i zdecydowanie ułatwiają one zdobycie umiejętności i uprawnień. Mimo iż nowoczesne drony posiadają mnóstwo technologii ułatwiających operowanie nimi, to odpowiednie jej wykorzystanie również wymaga pewnej wprawy oraz wiedzy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =