Typy garnków – w które szczególnie, należy zaopatrzyć swoją kuchnię?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, w jakie garnki i patelnie powinieneś zaopatrzyć swoją kuchnię, zależy od tego, jak dużo gotujesz. Jeśli jesteś profesjonalnym kucharzem lub masz dużą rodzinę, będziesz potrzebował więcej niż tylko jednego zestawu garnków i patelni. Jeśli jednak gotujesz tylko dla siebie lub swojego partnera, mamy kilka propozycji, które pokryją wszystkie podstawy.

Garnki żeliwne

Pierwszym rodzajem garnków i patelni, w które warto zaopatrzyć swoją kuchnię są patelnie żeliwne. Są one ciężkie, trwałe i mogą przetrwać wieki, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbasz (tzn. nie wkładaj ich do zmywarki!). Najlepszą rzeczą w żeliwie jest to, że szybko się nagrzewa, co oznacza, że możesz gotować rzeczy szybko, bez konieczności czekania na wieki na patelnię, aby się rozgrzać. Ponadto z powodzeniem można używać ich jako garnki na indukcje. Zachowują one również ciepło bardzo dobrze, więc będą utrzymywać żywność ciepłą po ugotowaniu, jeśli pozostawi się je na kuchence na chwilę przed podaniem. Żeliwne patelnie są świetne do robienia kanapek z grillowanym serem, grillowanych steków lub nawet naleśników! Możesz je również wykorzystać jako tace do serwowania, jeśli musisz przenieść coś z piekarnika bezpośrednio na stół (np. pieczonego kurczaka).

Garnki aluminiowe

Aluminium jest niedrogie, lekkie – co ułatwia przenoszenie podczas biwaku i bardzo dobrze przewodzi ciepło. Jednak nie jest tak trwałe, jak stal nierdzewna lub żeliwo. łatwo się wgniecie, jeśli spadnie na twardą powierzchnię, taką jak beton lub płytki podłogowe. Unikaj używania aluminiowych naczyń do gotowania w wysokiej temperaturze, ponieważ mogą one łatwo stopić się w wysokich temperaturach.

Garnki emaliowane

Garnki emaliowane to świetny wybór do gotowania. Są trwałe, łatwe do czyszczenia i świetnie wyglądają w kuchni. Emalia jest również mniej porowata niż stal nierdzewna, co oznacza, że nie wchodzi w reakcje z żywnością i płynami w takim stopniu.

Naczynia emaliowane występują w wielu kolorach, od jaskrawej czerwieni do czerni i wszystkiego pomiędzy. Styl Twojej kuchni określi, jaki kolor naczyń emaliowanych jest dla Ciebie najlepszy: jeśli Twoja kuchnia ma dużo naturalnych odcieni drewna, to ciemny kolor może być drogą do zrobienia; jeśli masz ultranowoczesny wygląd, to jaskrawoczerwony garnek może być właśnie tym, czego potrzebujesz!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Walory skórzanych torebek
Walory skórzanych torebek
Skórzane torebki są atrakcyjną opcją do kobiet pragnących korzystać z produktów nie tylko luksusowych, ale również wyjątkowo trwałych. Chociaż tego […]
Co może ułatwić Ci naukę języka angielskiego?
Co może ułatwić Ci naukę języka angielskiego?
Wszyscy wiemy, że angielski jest językiem komunikacji międzynarodowej. Jednak nie zawsze jest on łatwy do nauczenia, zwłaszcza dla osób nie […]
Czy odpowiednie wyposażenie sklepu ma wpływ na jego obroty?
Czy odpowiednie wyposażenie sklepu ma wpływ na jego obroty?
Celem każdego sklepu jest osiągnięcie jak najwyższych obrotów i w konsekwencji, równie wysokich zysków ze sprzedaży. W tym celu stosuje […]