Ubezpieczenie turystyczne – co warto wiedzieć

Wybierając się na kilkudniową wycieczkę czy dłuższe wczasy za granicą, warto pomyśleć o wykupieniu indywidualnego ubezpieczenia turystycznego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty? Jakie parametry muszą bezwzględnie się w niej znaleźć?

Dlaczego warto?

Koszty jakie turysta nieubezpieczony musi pokryć w przypadku konieczności leczenia, hospitalizacji, transportu medycznego za granicą są niebagatelne i często znacznie przekraczają koszty samej wycieczki. Natomiast koszt standardowego ubezpieczenia dla jednej osoby, wyjeżdżającej do kraju na terenie Unii Europejskiej nie jest wygórowany i zajmuje około 1-2% całego budżetu. Dodatkowo, w przypadku zagubienia bagażu lub innych nagłych przypadków – otrzymujemy rekompensatę, pozwalającą przywrócić budżet domowy do normalnego stanu.

Elementy oferty

Oferta ubezpieczeniowa składa się z określonych zakresów i sum ubezpieczenia, które gwarantowane są w razie wystąpienia danego wypadku bądź szkody. Podstawą polisy turystycznej są:

  • zdrowie i leczenie – polisa pokrywa koszty leczenia do określonej kwoty i w określonych w OWU warunkach;
  • Odpowiedzialność Cywilna (OC) – pokrycie kosztów odszkodowania w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim;
  • Następstwo Nieszczęśliwego Wypadku – kwota wypłacana jest w przypadku poważnego uszkodzenia zdrowia w drodze wypadku za granicą;
  • ewentualne ubezpieczenie bagażu (polecane w przypadku lotu) – wypłata odszkodowania w razie kradzieży lub zagubienia bagażu, nie z winy ubezpieczonego.

Zakres oferty oraz kwoty ubezpieczenia warto dobrać do naszych preferencji oraz specyfiki wyjazdu (np. kiedy przewidujemy wędrówki po górach lub uprawianie sportów ekstremalnych).

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × pięć =