Leasing samochodu użytkowego, jako opłacalne rozwiązanie na rynku

Jednym z najpopularniejszym sposobów finansowania samochodów w polskich firmach jest leasing. W ofercie znajdują się zarówno auta dostawcze, jak i ciężarowe. To doskonałe rozwiązanie na stworzenie bazowej floty, jak i rozbudowanie jej. W porównaniu do skomplikowanych procedur ubiegania się o kredyt, leasing stanowi korzystną i satysfakcjonującą dla obu stron alternatywę. Usługa zyskuje też coraz większą popularność. Czy rzeczywiście jest aż tak opłacalna? Można się o tym przekonać, sprawdzając wyliczenia w kalkulatorze, dostępnym m.in. na stronie internetowej https://kalkulator.vwbank.pl/vw_uzytkowe_leasing_legend_edition.

Wszechstronne korzyści

Zalet płynących z leasingu samochodów jest wiele. Przede wszystkim to możliwość rozbudowy floty bez konieczności ponoszenia wysokich, jednorazowych kosztów, jak ma to miejsce w przypadku zakupów za gotówkę. Ponadto okazuje się, że rozwiązanie jest opłacalne z powodów księgowych. Dla wielu przedsiębiorców atrakcyjna wydaje się możliwość zakupu użytkowanego pojazdu po wygaśnięciu umowy. Warunki finansowe są wtedy bardziej korzystne niż pozostałe oferty, dostępne na rynku. Co więcej, firma eksploatująca pojazd doskonale zdaje sobie sprawę z jego wad i zalet, a także stanu technicznego, który pozwala ocenić jego rzeczywistą przydatność dla firmy. Wspomniany wcześniej aspekt księgowy odnosi się do zmniejszenia miesięcznych kosztów utrzymania firmy. Umowa leasingowa umożliwia płacenie mniejszego podatku miesięcznego, gdyż cała rata leasingowa uznawana jest jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Większość przedsiębiorców postrzega to jako ogromny atut, ponieważ w ten sposób mogą korzystnie bilansować rozliczenia fiskalne przedsiębiorstwa. Co więcej, instytucjonalni użytkownicy samochodów gremialnie podkreślają pozostałe zalety tej formy finansowania. Przede wszystkim ułatwione procedury księgowe, wygodną ratę miesięczną- zawsze w ustalonej, stałej kwocie, a także fakt, że leasingowany pojazd nie jest uznawany za środek trwały, przez co osoby prowadzące działalność nie zmniejszają swojej zdolności kredytowej. Warty podkreślenia jest również fakt, że często samochód leasingowany okazuje się być niewiele droższy niż nowy model. Dzieje się tak, ponieważ klient firmy leasingowej ma opcję korzystania z rabatów firm leasingowych. Co więcej, podczas podpisywania umowy leasingu nie weryfikuje się zdolności kredytowej, dlatego może ją podpisać przedsiębiorca posiadający niskie dochody, a nawet wykazujący straty. 

Podsumowując, leasing to wygodna forma finansowania nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także przedsiębiorstw, które rozpoczynają swoją działalność lub inwestują w rozbudowę floty. Opłacalność tego rozwiązania polega głównie na korzystnych ratach, a także możliwości ograniczenia wydatków w związku z działaniami księgowymi. Innym atutem jest brak konieczności posiadania wkładu własnego, a przynajmniej mniejszego, niż w przypadku kredytu. Ponadto można korzystać z opcji wypożyczania aut nowych, jak i używanych, przez co można dopasować ofertę do własnych potrzeb i budżetu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + sześć =