Co da zamontowanie w domu taśmy ledowej?

Taśmy led są świetnym alternatywnym źródłem światła. Mają minimalne rozmiary, dzięki czemu z powodzeniem możemy ukryć je np. w suficie podwieszanym czy listwach maskujących, są też niezwykle energooszczędne. Wiele osób sceptycznie podchodzi do tego rozwiązania, ponieważ kojarzy się im ono bardziej z krzykliwymi neonami niż domowym ciepłem. Oczywiście jest to błędne przekonanie. 

Dlaczego warto?

Największą zaletą tego typu rozwiązań jest energooszczędność i znacznie niższy koszt w porównaniu z innym oświetleniem. Taśmy led, przez możliwość łatwego ukrycia ich, pasują świetnie do każdego nowoczesnego wnętrza. Oprócz praktyczności mogą być więc też dopełnieniem wizualnym naszego wnętrza. Na https://sklep.profiled.pl/tasmy-led-cat-1 możemy zapoznać się z szeroką gamą taśm led. Warto to zrobić, przekonamy się wtedy na własne oczy, jak niedrogie jest to rozwiązanie.

Sprytne wykorzystanie takiej taśmy może też pomóc w zmianie nawyków, dzięki temu zaoszczędzimy na zużyciu energii elektrycznej jeszcze więcej. Będzie też zwyczajnie praktyczne, wykonanie podświetlenia poszczególnych stopni schodów zniweluje konieczność każdorazowego zapalania i gaszenia światła na korytarzu. Bez problemu zejdziemy czy wejdziemy na piętro nawet w środku nocy. 

Gdzie można założyć taśmę led?

Oprócz oczywistego zamontowania ich w sufitach podwieszanych możemy pokusić się też o stworzenie oświetlenia ambientowego przy biurku lub za ekranem telewizora. Rozjaśniając przestrzeń za wyświetlaczem, zmniejszamy negatywny wpływ sztucznego światła na wzrok, rozwiązanie takie tworzy też ciekawy efekt wizualny. Innym sposobem na zastosowanie taśm ledowych jest stworzenie z nich podświetlenia szafek kuchennych. W przeciwieństwie do tradycyjnych lampek oświetlających blat nie będą one wymagać wiercenia i nie będą widoczne, przeciętna taśma led nie osiąga nawet grubości rzędu pół centymetra. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 20 =