Z jakiego drewna tworzone są najlepsze trumny?

Zwyczaj grzebania ludzi w trumnach rozwinął się na masową skalę dopiero w XIX wieku, choć pierwsze tego typu konstrukcje pojawiły się już w średniowieczu. Współcześnie większość zmarłych jest składana do grobu w modelach drewnianych. Są one bowiem stosunkowo tanie, a ponadto wyjątkowo pięknie się prezentują podczas ceremonii na cmentarzu. 

Gatunki rodzime i egzotyczne

Najwięcej trumien wykonuje się obecnie z naturalnego drewna dębowego, ponieważ charakteryzuje się ono ponadprzeciętną twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Równie często używana jest sosna, która posiada bardzo piękny, jasny odcień. Jej ogromną zaletą jest też łatwość obróbki, co przekłada się na możliwość uzyskania konstrukcji o oryginalnym kształcie. Pozostałe wartościowe gatunki rodzime to buk, olcha, topola oraz orzech. Alternatywę stanowią drzewa egzotyczne, w tym zwłaszcza heban i palisander. Oba wyróżniają się niezwykle atrakcyjnym usłojeniem i kolorem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie zakładu pogrzebowego: https://www.pogrzebpoznan.pl.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + dwanaście =