3 pomysły na ciekawą aranżację sypialni

Sypialnia to wbrew pozorom najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Jej zadaniem jest zapewnienie nam odpoczynku oraz wprawienie w pozytywny nastrój. Taki efekt osiągniemy tylko wtedy, gdy wnętrze to odpowiednio zaaranżujemy. Przedstawiamy trzy ciekawe pomysły.

Odważne kolory

To nieprawda, że w sypialni gościć powinny jedynie stonowane, pastelowe barwy. Bez obaw możemy postawić na te nietuzinkowe, jeżeli tylko odpowiadają naszym gustom. Nie bójmy się czerni. Drewniane meble pomalowane na ten kolor doskonale sprawdzają się w tego typu wnętrzach. Tapeta z delikatnym czarnym wzorem sprawi, że pomieszczenie to nabierze powagi i elegancji. Całości dopełni poszewka satynowa, która będzie ozdobą każdej poduszki oraz kołdry.

Okno na świat

Sypialnia każdego ranka wyznacza początek nowego dnia. To tutaj budzimy się i to od niej w dużej mierze zależy nasz humor. Pierwsze kroki po wstaniu z łóżka większość z nas kieruje w stronę okna, aby sprawdzić pogodę. Aranżując pomieszczenie, poświęćmy zatem należytą uwagę tej części. Dobierzmy zasłony, które będą współgrać z meblami oraz kolorem ścian. Na parapecie możemy ustawić świeczki lub świeże kwiaty. Dzięki temu będziemy w dobrym nastroju nawet wówczas, gdy aura za oknem nie będzie sprzyjająca.

Bezpiecznie i przytulnie

W swojej własnej sypialni każdy powinien czuć się bezpiecznie. Po ciężkim dniu pracy wszyscy marzymy wszak jedynie o kołdrze i wygodnej pidżamie. Nie bagatelizujmy więc kwestii pościeli. Jest ona równie ważna w procesie aranżacji co rodzaj mebli czy wygląd ścian. Wybierzmy przyjemny w dotyku materiał wysokiej jakości, który będzie cieszył nasze oczy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − siedem =