Akcesoria zabezpieczające kable

Kluczowym elementem każdej instalacji elektrycznej są przewody oraz kable zróżnicowane pod względem średnicy. Elementy te są wykonane z elastycznych materiałów narażonych na uszkodzenia mechaniczne, dlatego powinny zostać zawsze w odpowiedni sposób zabezpieczone. I to niezależnie od tego, czy przebiegają po podłodze, ścianie czy suficie. Najprościej zrobić to za pomocą specjalnych uchwytów plastikowych, które posiada w swojej ofercie m.in. ten profesjonalny sklep internetowy z częściami złącznymi: https://www.bhjanecki.pl/.

Proste rozwiązania są zazwyczaj wyjątkowo skuteczne

Wspomniane we wstępie uchwyty gwarantują bardzo szybki montaż kabli, ale służą też do ich skutecznego scalania. Występują w rozmaitym kształcie, a główne rodzaje to uchwyty proste, okrągłe (tzw. obejmy), klipsy oraz opaski o powierzchni gładkiej i koralikowej. Alternatywę stanowią tuleje odprężające, które doskonale zabezpieczają przewody przed zwarciem, a na dodatek absorbują wstrząsy. Ich specyficzna konstrukcja sprawia, że w zasadzie nie jest możliwe ręczne usunięcie kabla. W tej kategorii wyróżniamy modele z odgiętką, mocowaniem śrubowym, kołnierzem, ząbkowanym zaciskiem, a także kwadratowe, okrągłe czy kątowe.

Warto ponadto zwrócić uwagę na listwy maskujące wykonane z wytrzymałego poliestru splecionego w postaci siatki. Od poprzednich rozwiązań różnią się tym, że porywają dany przewód w całości, chroniąc go nawet przed zwierzętami. Podobną rolę pełnią zresztą osłony spiralne z polietylenu o grubości do 1,5 mm. Ogromnym ich atutem jest z pewnością podniesienie walorów estetycznych wnętrza. Inne powszechnie używane zabezpieczenia kablowe to przepusty, przelotki i oploty.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + trzynaście =