Dlaczego urządzenia elektroniczne posiadają plomby zabezpieczające?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Realizacja gwarancji na części elektroniczne wymaga, by użytkownik nie ingerował w nie wewnętrznie. Mowa tutaj o takich czynnościach jak wykonywanie przeróbek, bądź nawet samo otwieranie urządzeń. Jeśli spojrzymy pod pokrywkę baterii naszego smartfona czy tabletu, zauważymy tam zapewne naklejone plomby. Ich konstrukcja pozwala producentowi stwierdzić, czy ktoś próbował je zerwać i przykleić na nowo. Zwykle jednak materiał, z którego są wykonane, od razu ulega zniszczeniu, przy każdorazowej próbie odklejenia.

Podstawa realizacji gwarancji

Jeśli chcemy w ogóle móc ubiegać się o zrealizowanie usługi gwarancyjnej, w razie gdyby nasz sprzęt zawiódł w okresie objętym ochroną, wszelkie zabezpieczenia muszą pozostać nienaruszone. Każda plomba gwarancyjna z naklejką musi pozostać na swoim miejscu. Jeżeli choćby jedna z nich jest uszkodzona, może to być już podstawą o odrzucenie naszego wniosku o darmową naprawę lub wymianę urządzenia, w razie gdyby doszło do jego uszkodzenia. Nie będziemy mogli bowiem udowodnić, że nie zaglądaliśmy do środka.

Plomba nie do podrobienia

Nie udadzą się także jakiekolwiek próby podrabiania oryginalnych plomb. Są one bowiem skonstruowane w taki sposób, że producent i tak będzie o wszystkim wiedział. Plomby zabezpieczające często mają wybity specjalny kod, który można odczytać tylko dzięki zastosowaniu dużego powiększenia. Czasami jest to specjalnie skonstruowany hologram. Oprócz tego sam materiał, z którego wykonane jest zabezpieczenie, jest wyjątkowo trudny do skopiowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co trzeba wiedzieć, aby zostać świetnym kierowcą?
Co trzeba wiedzieć, aby zostać świetnym kierowcą?
Gdy już uda nam się otrzymać wymarzone prawo jazdy i dostaniemy je od urzędu, w końcu zyskujemy autonomiczność i aż […]
Pomysły na aranżację salonu w stylu retro
Pomysły na aranżację salonu w stylu retro
Styl retro ma wiele odmian. Wielu osobom kojarzy się on z rzeźbionymi krzesłami obitymi materiałem w kwiaty i faktycznie tak […]
Jakiego typu mebel najlepiej sprawdzi się pod telewizor?
Jakiego typu mebel najlepiej sprawdzi się pod telewizor?
Salon jest miejscem centralnym, które jest przeznaczone do odpoczynku oraz do bycia razem jako rodzina. Dlatego aranżacja tego miejsca jest […]