Naprawa wózka widłowego – samodzielnie czy w serwisie?

Naprawa wózków widłowych

Wybierając sprzęty które będą służyć w naszym przedsiębiorstwie, zawsze staramy się wybrać takie, które będą odpowiednio wydajne, będą miały długa żywotność i nie będą ulegać częstym awariom. Nie inaczej jest w przypadku wózków widłowych. Kierując się marką, parametrami technicznymi czy opinią w branży, pragniemy aby zakup był jednocześnie długoterminową inwestycją, gdyż awarie powodują opóźnienia i dodatkowe koszty.  Za codzienną kontrolę stanu technicznego pojazdu odpowiedzialny jest jego operator. Uzupełnianie poziomu oleju, paliwa, do jego obowiązku należy też zgłaszanie zużycia się poszczególnych części czy ewentualnych usterek. 

Samodzielnie czy w serwisie?

Jakkolwiek nie ma prawnych regulacji dotyczących sposobu czy miejsca przeprowadzania prac naprawczych, należy pamiętać, że w kwestii dokonywania okresowych przeglądów przepisy stawiają sprawę jasno. Mamy obowiązek dokonywać ich w serwisie. Szukając serwisu wózków widłowych w Gdyni, należy zastanowić się, czy samodzielne próby napraw mają sens i czy są opłacalne. Z pewnością takie prace wymagają nie tylko wiedzy i umiejętności z zakresu mechaniki pojazdowej, ale też certyfikowanego źródła części zamiennych oraz profesjonalnego sprzętu. 

Drobnych wymian, jak na przykład wymiana baterii, możemy dokonywać sami. Należy znaleźć miejsce, w którym będzie można nabyć certyfikowany sprzęt, takie jak http://www.cetusgdynia.pl/akumulatory/. Korzystanie z usług profesjonalnych serwisów ma wiele zalet. Dostęp do części które często można dostać od ręki, fachowe doradztwo. Ponadto, w przypadku samodzielnej naprawy, możemy stracić gwarancję na niektóre części lub nawet cały pojazd. Warto zastanowić się, na ile uzasadnione jest podejmowanie samodzielnych prób.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − trzy =