Akumulatory – jakie cechy i parametry są istotne przy ich zakupie

Akumulator jest bardzo ważnym elementem każdego samochodu. Jego wybór nie jest jednak tak prostym i łatwym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Warto więc dowiedzieć się na które parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać odpowiedni model, który będzie pasował do naszego pojazdu.

Jak wybrać odpowiedni akumulator samochodowy?

W zależności od tego, jak bardzo eksploatowany jest pojazd żywotność akumulatora wynosi najczęściej około 5 lat. Gdy nasza dotychczasowa bateria wymagać będzie wymiany przy zakupie nowej trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz kształt. Musi on bowiem idealnie pasować do przeznaczonej na niego wnęki. Jeśli będzie zbyt duży jego włożenie będzie niemożliwe. Innym parametrem, który także jest niezwykle istotny jest jego pojemność znamionowa, która wyrażana jest w amperogodzinach. Oznacza ona ile energii elektrycznej można zgromadzić w konkretnej jednostce czasu. Jego pojemność musi być dopasowana odpowiednio do pojemności skokowej silnika. Pod żadnym pozorem nie można wybierać  zbyt dużego akumulatora. Ważna cechą tego rodzaju baterii jest także prąd rozruchowy. Jest to wartość prądu, jaką akumulator jest w stanie oddać w sposób ciągły. Na rynku znaleźć można akumulatory kwasowe, żelowe oraz AGM. Coraz popularniejsze w ostatnim czasie stają się wersje żelowe, które w przeciwieństwie do tradycyjnych baterii nie wymagają stawiania w pozycji pionowej. Znaleźć je można choćby na witrynie https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-zelowe-agm-c-106.html.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *