Aranżacja biura od A do Z – czego nie powinno zabraknąć

Aranżowanie biur to proces skomplikowany, który wymaga dokładnego przemyślenia koncepcji i bardzo umiejętnego podejścia. Trzeba zadbać o wybór nie tylko odpowiednich mebli, ale również narzędzi i akcesoriów, oświetlenia, elementów dekoracyjnych oraz kolorystyki. Wszystkie te czynniki decydują bowiem o charakterze, a przede wszystkim funkcjonalności wnętrza. Profesjonalnym projektowaniem i urządzaniem biur zajmuje się m.in. ta poznańska firma https://www.brylaplus.pl/aranzacja-wnetrz/biura/.

Wygodne fotele to wymóg konieczny

Pierwszym etapem aranżacji biura powinno być pomalowanie ścian na ciepłe kolory o jasnych odcieniach (biel, szarości, beże, błękity, pastele itp.). Wynika to z faktu, że nie przytłaczają i nie odwracają uwagi od obowiązków, a wręcz przeciwnie – oddziałują na człowieka aktywizująco. Następnie należy dokonać podziału przestrzeni na kilka stref – przeznaczoną stricte do pracy, relaksacyjną oraz sanitarną. Po wykonaniu powyższych czynności można w końcu przejść do wyboru stosownych mebli. Zaleca się, aby były to konstrukcje ergonomiczne i estetyczne wizualnie. Najlepiej sprawdzą się biurka z obszernym blatem i wydzielonym miejscem na komputer (koniecznie z regulacją wysokości), obrotowe krzesła do biura obite naturalną skórą lub trwałą tkaniną (z podłokietnikami, wyprofilowanym oparciem i zagłówkiem), a także regały stalowe na dokumenty. Z kolei w części wypoczynkowej warto umieścić miękkie pufy, lekkie kanapy i niewielkie stoliki kawowe. Oczywiście nie może też zabraknąć następujących elementów:

– profesjonalnych sprzętów – drukarek, faksów, skanerów, telefonów, niszczarek, komputerów, laminatorów, bindownic, rzutników, tablic interaktywnych itp.

– drobnych akcesoriów – m.in. dziurkaczy, korektorów, spinaczy, papieru, notesów, taśm, klejących, nożyczek, zakreślaczy,

– oświetlenia – pożądane są lampy sufitowe halogenowe, lampki biurkowe z żarówkami LED i listwy LED-owe,

– dekoracji – np. plakatów, grafik, rzeźb, doniczek z żywymi kwiatami.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 16 =