Aranżacja w stylu prowansalskim – co powinno znaleźć się w domu?

Pomieszczenia w stylu prowansalskim charakteryzują się pastelowymi odcieniami, takimi jak beż, lawenda, błękit, zieleń czy kolor żółty. Poza tym znajdziemy tu naturalne tkaniny oraz drewniane meble. Urządzone w ten sposób pomieszczenia posiadają przyjemny klimat oraz nadają przestrzeni niepowtarzalnego uroku.

Stylowe wnętrze sprzed wieków

Jeśli zastanawiamy się nad urządzeniem jadalni w tym stylu, to warto przyjrzeć się bufetom z witryny https://meble-prowansalskie.pl/bufety-meble-drewniane/ do serwowania posiłków. Świetnie nadają się one do prezentowania półmisków i sztućców oraz przechowywania różnych przedmiotów. Zazwyczaj są one zbudowane z dwóch albo trzech oddzielnych części i są przykryte prostokątnym, płaskim blatem. Niektóre z nich posiadają dodatkowo zewnętrzne szuflady lub mini blaty. Mebel ten jest niezwykle praktyczny, gdyż można na nim ustawić talerze, kieliszki, karafki i inne kuchenne akcesoria. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem chodzić do kuchni po potrzebne przedmioty. Bardzo ciekawie będą się tutaj prezentować również kredensy. Zwłaszcza jeśli stylizujemy kuchnię i jadalnię pod kątem czasów sprzed 200 lat. Gdy do tego dodamy piękną ceramikę, to wnętrze w stylu prowansalskim będzie gotowe.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *